Ogród Świateł
Źródło: archiwum prywatne Marzena Nowak

Największe Lighting Show w Polsce już otwarte!

19 Listopada 2020

Kto z nas nie chciałby choć na chwilę przenieść się do Krainy Czarów. Jest to możliwe w Krakowie - możemy dosłownie przenieść się do magicznej krainy, spotkać świecące postacie w olbrzymich rozmiarach, czy podziwiać laserowe i multimedialne pokazy! To świetna atrakcja nie tylko dla najmłodszych widzów.

Największe Lighting Show w Polsce już otwarte!

„Alicja w Krainie Czarów - Ogród Świateł” to nazwa plenerowej wystawy z licznymi atrakcjami zaprezentowanej na przestrzeni 6 hektarów! W tym miejscu możemy dosłownie przenieść się do magicznej krainy, spotkać świecące postacie w olbrzymich rozmiarach, czy podziwiać laserowe i multimedialne pokazy! To świetna atrakcja nie tylko dla najmłodszych widzów. Zwiedzanie odbywa się po zmroku, a świetlne obiekty są już widoczne z daleka. Zachowane są tu również szczególne środki bezpieczeństwa. Spacerujemy po otwartej przestrzeni, eksponatów nie wolno dotykać, a w parku rozmieszczone są płyny do dezynfekcji i obowiązkowe jest noszenie maseczek.

Gdzie?

Wystawa zlokalizowana jest w Krakowie w dzielnicy Czyżyny, a dokładnie na terenie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Dokładny adres to Aleja Pokoju 68 (na przeciwko Centrum Handlowego M1 i obok hali widowiskowo-sportowej Kraków Arena ).

Kiedy?
Otwarta jest w terminie 30.10.2020-28.02.2021,w godzinach 16:00 - 21:00

Co zobaczymy?
Wystawa jest już widoczna ze znacznej odległości, a przed wejściem widnieje duży napis z jej tytułem. Wchodzimy tu przez ogromną dziurkę od klucza uformowaną z liści przy której wita nas sympatyczny królik. Po okazaniu biletu i przejściu przez złotą bramę przenosimy się wprost do magicznej krainy. Możemy przejść pod tunelem multimedialnym złożonym z małych światełek, wejść do oświetlonego labiryntu, przespacerować się ścieżką multimedialną, a także podziwiać 16-metrową choinkę z ponad 30 tysiącami multimedialnych punktów LED. Na ścieżce przywitają nas postacie z książki nienaturalnych rozmiarów, a ich rozświetlone barwy spowodują niezwykłą iluzję wzrokową. Napotkamy tu między innymi: Zamek Królowej Kier, Króliczą norę, Kota z Cheshire, Zwariowany Podwieczorek, Radę Gąsienicy, a także kolorowe przedmioty takie jak: książki, filiżanki, zegary... Na końcu wystawy odbywa się również pokaz laserów przy akompaniamencie „Alice’s Theme” z oficjalnej ścieżki dźwiękowej „Alicji w Krainie Czarów” Tima Burtona. Całe widowisko świetlne połączone z muzyką i pokazami multimedialnymi dosłownie przenosi nas w fantastyczną krainę jej bohaterów.

Ogród ŚwiatełOgród Świateł - archiwum prywatne Marzena Nowak
projektwypoczynek.pl

Wskazówki
Warto zarezerwować bilet online, gdyż wydarzenie staje się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie decyduje się je zobaczyć więcej odwiedzających. Przed wejściem jest osobna kolejka do tradycyjnych kas i kolejna dla osób, które zakupiły już wcześniej bilet (tym sposobem wejdziemy dużo szybciej). Uwaga! Kasy biletowe są czynne do godziny 20-ej (czyli bilet można zakupić najpóźniej na godzinę przez zamknięciem). Pokazy laserowe odbywają się od piątku do niedzieli oraz w dni świąteczne. Osoby przyjeżdżające samochodami mają możliwość zaparkowania na gościnnym parkingu Centrum Handlowego M1.

Następny artykuł