Źródło: Obraz Jerzy Górecki z Pixabay

MSZ wydał ostrzeżenie o unikaniu podróży zagranicznych

20 Października 2020

W ostatnich dniach Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało ostrzeżenie dla naszych obywateli unikaniu podróży zagranicznych.

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją na świecie związaną z pandemią koronawirusa, a co za tym idzie rosnącą liczbą zachorowań. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało w ostatnim tygodniu komunikat w którym odradza Polakom - zagraniczne podróże. Po konsultacji z Głównym Inspektorem Sanitarnym MSZ - apeluje jeśli nie jest to podróż konieczna, to należy ją odłożyć.

Poniżej przytaczamy słowa Rzecznika Prasowego MSZ:

„Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych.

Szczegółowe informacje nt. sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw znajdziesz w naszej zakładce Informacje dla podróżujących.

Zachęcamy do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) pod adresem: https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/country-overviews

PolakZaGranicąPolakZaGranicą
projektwypoczynek.pl

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych”

Żródło: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/msz-apeluje-o-unikanie-podrozy-zagranicznych

Następny artykuł