Warkot w Karkonoszach
Źródło: Obraz marcinjozwiak z Pixabay

Mobilne Centrum Edukacji Turystycznej

15 Września 2021

Polska Organizacja Turystyczna 13 września zainaugurowała w jednej z zakopiańskich szkół projekt „Turystyczna szkoła” - Mobilne Centrum Edukacji.

Turystyczna szkoła

Projekt Mobilne Centrum Edukacji jest realizowany przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z regionalnymi i lokalnymi Organizacjami Turystycznymi. Start miał miejsce w Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem, dzieci i młodzież z miejscowych szkół mogły pierwsze przetestować Mobilne Centrum Edukacji.

Zwiedzanie Polski - co warto zobaczyć

„Turystyczna Szkoła” poprzez zaznajamianie z ciekawymi obiektami i miejscami ma zachęcać dzieci i młodzież oraz nauczycieli i pośrednio rodziców do podróżowania po Polsce, zwiedzania i poznawania polskich atrakcji, także z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego. MCETS, czyli Mobilne Centrum Edukacji – Turystyczna Szkoła będzie źródłem inspiracji do podróży i zwiedzania Polski.

Według Ministerstwa ten projekt tak jak Polski Bon Turystyczny ma na celu promowanie i wspieranie turystyki krajowej, z prezentowaniem polskich walorów i atrakcji turystycznych, pokazując ciekawe miejsca w Polsce, które warto zobaczyć. Będzie też przestrzeń dla promocji kształcenia w sektorze usług turystycznych,

Multimedialne Centrum Edukacji

MCETS to multimedialna przestrzeń, która umożliwia edukację poprzez zabawę.

Atrakcje w Turystycznej Szkole zostały dopasowane do zróżnicowanych grup wiekowych. Dzieci, które przywita robot mogą tu odwiedzać kolejne strefy tematyczne, do użytku są aplikacje, tablety i stoły multimedialne oraz rozwiązania virtual reality pozwalające na wirtualne zwiedzanie. Będą też tradycyjne gry i zabawy, kompletowanie plecaka, testowanie sprzętu, używanie kompasu czy poznawanie zasad bezpieczeństwa.

Mobilne Centrum Edukacji zależnie od sytuacji epidemicznej ma wyruszyć w objazd po całej Polsce, odwiedzając szkoły podstawowe. Kolejny etap projektu to będzie strona internetowa z kompendium wiedzy, materiały dydaktyczne związane z turystyką i bezpiecznym podróżowaniem oraz baza scenariuszy wycieczek szkolnych.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł