the-aztec-calendar-204821_1920
Źródło: Obraz Dieter Martin z Pixabay

Meksyk wprowadza nową opłatę dla turystów

25 Marca 2021

Turyści przyjeżdżający do kurortów w karaibskim rejonie Meksyku będą musieli opłacić nowy podatek turystyczny – poinformował Sekretariat Turystyki stanu Quintana Roo. Opłata zacznie obowiązywać 1 kwietnia 2021.

Kongres meksykańskiego stanu Quintana Roo, w którym znajdują się takie ośrodki turystyczne jak Cancun i Cozumel, zadecydował o wprowadzeniu nowego podatku dla turystów z zagranicy – podał Sekretariat Turystyki lokalnego rządu w informacji prasowej.

Podatek wyniesie 224 peso, co w przeliczeniu wynosi około 11 dolarów. Turyści mogą opłacić go przed przyjazdem, w momencie przekraczania granicy lub w trakcie pobytu – generalnie należy to zrobić jeszcze przed podróżą powrotną.

W następstwie Sekretariat Finansów i Planowania wprowadza system Visitax, przez który będzie można opłacić podatek. Jest to strona internetowa, na której podróżni wypełnią łatwy formularz i uiszczą wymaganą kwotę. Trzeba będzie dodatkowo podać liczbę podróżnych, nazwisko, wiek i numer paszportu, a także datę wyjazdu i dane potrzebne do realizacji płatności elektronicznej.

Potwierdzenie zapłaty trzeba pokazać przy wyjeździe z Meksyku. Jeśli pasażer zapłacił podatek, ale nie uzyskał odpowiedniego zaświadczenia, pracownicy lotniska mu w tym pomogą.

Za rodzinę lub grupę można płacić razem, ale wtedy w systemie trzeba podać oddzielnie dane każdego uczestnika wyjazdu. Osoby przekraczające granicę Meksyku z Belize drogą lądową otrzymają całościowy zwrot wpłaty.

„The Yucatan Times” podaje w swoim elektronicznym wydaniu, że osoby przyjeżdżające na studia, do pracy lub w celu innym niż turystyczny oraz dzieci poniżej 15 roku życia, będą zwolnione z opłaty.

źródło: https://turystyka.rp.pl/

Następny artykuł