Cancun w Meksyku
Źródło: Obraz Michelle Raponi z Pixabay

W Meksyku bez dowodu szczepień

10 Sierpnia 2021

Wbrew krążącym ostatnio w międzynarodowych mediach informacjom, Meksyk nie będzie wymagał od turystów dowodu szczepień. Wakacje w Meksyku można zaplanować bez certyfikatu.

Do Meksyku bez szczepienia

Meksyk w czasach pandemii znany był z łagodnego podejścia do restrykcji związanych z przyjmowaniem turystów. W Meksyku nie było wymogu okazywania certyfikatów szczepień oraz negatywnych wyników testu PCR na COVID-19. Niedawno w mediach międzynarodowych pojawiły się jednak informacje, jakoby władze Meksyku miały wprowadzić obowiązek posiadania dowodu szczepień.

Szybko odniósł się do tego prezydent Meksyku Andres Manuel Lopez Obrador i informację tą zdementował. Podkreślił, że pomimo zwiększającej się liczby nowych przypadków koronawirusa na świecie, dokumenty zaświadczające o szczepienie nie są w długoterminowych planach rządu Meksyku w kwestii zdrowia i bezpieczeństwa.

Wakacje w Meksyku

Prezydent Meksyku zauważył, że w Europie dowód szczepienia jest w wielu krajach wymagany aby swobodnie się poruszać, odwiedzać restauracje, centra handlowe i inne miejsca. Obecnie odbywa się na starym kontynencie przeciw temu wiele protestów. Meksyk jednak nie będzie wymagał od turystów certyfikatu szczepień.

Ten popularny kierunek wakacyjny liczy, że latem tego roku kraj odwiedzi więcej niż w 2020 roku zagranicznych turystów. Spodziewanych jest ich powyżej 20 mln. Ma temu nie zagrozić fakt, że Stany Zjednoczone przedłużyły zamknięcie lądowych granic z Meksykiem aż do 21 sierpnia.

Jak widać wakacje w Meksyku oferują łagodniejsze warunki niż w innych krajach, od turystów zależy, czy to ich przekona do odwiedzenia Meksyku.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł