Mikołajki
Źródło: Obraz Spudaitis z Pixabay

Dni Mikołajek 2021

23 Czerwca 2021

Tegoroczne Dni Mikołajek odbędą się od 2 do 4 lipca. W programie liczne atrakcje, koncerty gwiazd, tradycyjna parada statków i najlepsze, lokalne ryby.

Święto Mikołajek

Na czas 2 – 4 lipca warto wybrać się weekendowy wypad na Mazury, gdzie jak co roku odbędą się Dni Mikołajek 2021. Zaplanowano liczne atrakcje dla turystów i mieszkańców, będzie można posłuchać koncertów Margaret, zespołów Three Generations, HLA 4 Transplant i Nicka Sincklaire’a.

Trzeciego lipca w sobotę święto Mikołajek oferuje najwięcej atrakcji, już o 11:00 rozpocznie się na Festiwal Rybny „Rybkę na Zdrowie” na placu Wolności. Lokalne ryby słodkowodne smażone i wędzone, zupa rybna i wiele innych przysmaków, które można spróbować, od lat przyciągają gości. Mazurski Festiwal Rybny cieszy się zawsze ogromnym powodzeniem.

Mazurski Festiwal Rybny

Dyrektor rozwoju Wioski Żeglarskiej Mikołajki powiedziała, że celem Festiwalu jest popularyzowanie ryb jako jedzenia wyjątkowo zdrowego, ale i lokalnego, czyli ekologicznego. Dobre postawy Mikołajki chcą promować wśród osób w różnym wieku, więc przygotowano atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. W ramach Dni Mikołajek 2021 odbędą się warsztaty kulinarne, będzie pokaz kuchni świata oraz kącik zajęć dla dzieci.

Festiwal Rybny poprowadzi Grzegorz Łapanowski, dziennikarz kulinarny oraz kucharz. Tradycyjnie na święcie Mikołajek wieczorem będzie miała miejsce Parada Jednostek z Wodowaniem Króla Sielaw, pokaz fajerwerków i w tym roku koncert Margaret. Występ Kasi Dereń odbędzie się w niedzielę, tak jak akcja charytatywna Święto Hot Doga & Happy Dog.

Dni Mikołajek 2021

Święto Mikołajek to okazja, żeby wybrać się na weekend na Mazurach. To mnóstwo atrakcji kulinarnych i nie tylko. Mazurskie ryby przyrządzone na wiele sposobów, konkursy, różne aktywności, koncerty czy parada statków płynących między mostami przyciągają co roku mieszkańców i turystów.

Piękno Mazur, promocja lokalnych produktów i wypoczynek nad wodą, to wszystko i wiele więcej łączą w sobie Dni Mikołajek 2021.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł