Laptop w ogrodzie
Źródło: Obraz Engin Akyurt z Pixabay

Turystyczna mapa obiektów noclegowych w Polsce

15 Czerwca 2021

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zamierza stworzyć interaktywną mapę obiektów noclegowych w Polsce. Turystyczna mapa będzie z początkiem lipca dostępna na portalu turystyka.gov.pl.

Turystyczna mapa noclegowa

Mapa obiektów noclegowych w Polsce ma służyć wykorzystaniu danych i informacji z rejestru obiektów noclegowych i hotelowych. Będzie obejmowała wszystkich przedsiębiorców z tej branży, internauci i turyści sprawdzą czy spełniają kryteria dla rodzaju działalności, czyli hotel, pensjonat oraz kemping. Dodatkową zaletą jest to, że mapa turystyczna z noclegami wskaże odległości pomiędzy danymi obiektami, jak również w jakiej odległości położone są lokalne atrakcje turystyczne.

Szansa dla turystyki

Wiceminister resortu Rozwoju mówi, że jeśli po poprzedniej fali zaszczepi się co najmniej 70 % społeczeństwa, można mieć nadzieję na unikniecie kolejnej i otwarcie branży turystycznej. Żeby turystyka mogła się dobrze i profesjonalnie rozwijać, należy przemyśleć różne działania i dostosować się do aktualnej sytuacji. Okazuje się bowiem, że nie każda inwestycja turystyczna cieszy się ruchem i popularnością, tak jak nie każda nowa atrakcja. Dlatego potrzebna jest pomoc oraz wiedza fachowców.

Rząd w kwestii przyszłości turystyki zauważa, ze pandemia pokazała, jak jest ona ważnym sektorem dla polskiego PKB. Doradcy podkreślają, że turystyka jest naturalną sferą polskiej gospodarki oraz częścią kultury i życia ludzi. Tak jak w innych branżach, w turystycznej ważne jest, żeby samorządy terytorialne znalazły swoją specjalizację, co jest szansą na powodzenie.

Mapa hoteli

Być może turystyczna mapa z obiektami noclegowymi w Polsce jako ułatwienie dla turystów pomoże w odbudowie turystyki. Łatwy dostęp do takich informacji zachęca do wybrania celu podróży, szczególnie jeśli można sprawdzić szczegóły. Hotel, pensjonat czy kemping – wystarczy zdecydować, poszukać na mapie noclegowej i wybrać gdzie spędzi się wakacje.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł