Malta - wioska Popeye
Źródło: Obraz Magdalena Smolnicka z Pixabay

Malta - zmiany dla podróżnych z Polski

22 Października 2020

Malta wprowadza nowe przepisy dla podróżnych z Polski od 23 października. Nie dla wszystkich - dotyczy wybranych portów lotniczych w Polsce.

Malta, testy, Gdańsk, Kraków

23 października 2020 zaczną obowiązywać nowe przepisy dla przylatujących na Maltę turystów z Polski. Trzeba będzie przedstawić negatywny wynik testu na Covid-19. Co ciekawe obowiązek ten nie dotyczy wszystkich podróżnych z Polski. Wymóg wykonania i przedstawienia testu będzie dotyczył tylko turystów przyjeżdżających z Gdańska i Krakowa. Są to miasta usytuowane w czerwonych strefach - gdzie liczba zachorowań ciągle rośnie.

Podróżni będą mogli wykonać test na lotnisku po przylocie na Maltę. Test jest BEZPŁATNY. Czas oczekiwania na wynik testu to około 2 godziny. Kolejna ważna informacja - od 28.10.2020 Rząd Maltański wprowadzi szybkie testowanie - oczekiwanie na wynik testu na lotnisku będzie trwało 10-15 minut.

Podobnie jak na całym świecie - jeśli turysta będzie miał pozytywny wynik testu, będzie zobowiązany do przejścia 14-dniowej kwarantanny. Koszty kwarantanny będą pokrywane przez Rząd Maltański. Izolacja będzie odbywała się w specjalnie do tego przygotowanych izolatoriach.

Następny artykuł