Malta
Źródło: Obraz M W z Pixabay

Malta chce dopłacić turystom za spędzone na wyspie wakacje

17 Kwietnia 2021

Turystyka w czasach Covid-19 jest prawie nieobecna w świecie. Rząd Malty chce na nowo zachęcić turystów do przyjazdu na wyspę poprzez dopłatę do wypoczynku.

Władze Malty ogłosiły, że będą dopłacać nawet po 200 euro osobom, które zdecydują się na wakacje na wyspie. Aby uzyskać dopłatę rządową, trzeba spędzić tam co najmniej 3 noce.

1 czerwca ma zostać zniesiona większość restrykcji obowiązujących w tym kraju. Pierwsi turyści, którzy pojawią się na wyspie, będą mieli szansę uzyskać dofinansowania do swoich wakacji. Aby uzyskać dopłatę, należy zarezerwować swój nocleg bezpośrednio w lokalnym hotelu na co najmniej 3 noce a kwota dopłaty uzależniona jest od ceny wykupionego noclegu. Turyści, którzy zdecydują się na pobyt w 5-gwiazdkowym hotelu otrzymają dodatkowo 200 euro, w 4-gwiazdkowym – 150 euro, 3-gwiazdkowym – 100 euro. Ponadto będzie można otrzymać 10 procent tej kwoty, jeżeli ktoś zdecyduje się wybrać na wyspę Gozo. Pieniądze z dofinansowania będzie można wykorzystać na posiłki, napoje i wszelkie dodatkowe usługi w obrębie hotelu, w którym wykupiło się nocleg.

Liczba turystów, którzy będą mogli skorzystać z programu jest ograniczona. Jak przekazały władze budżet kampanii wynosi 3,5 mln euro. Połowę tej kwoty dofinansuje Maltańska Organizacja Turystyczna, a drugą połowę kwoty dofinansują same hotele. Jak powiedział minister turystyki Malty - Clayton Bartolo „Chcemy sprawić, by hotele na Malcie były w uprzywilejowanej pozycji w momencie, gdy międzynarodowa turystyka zostanie wznowiona".

Obecnie Malta ma najwyższy wskaźnik osób zaszczepionych w całej Unii Europejskiej – 42 procent mieszkańców państwa otrzymało już przynajmniej jedną dawkę szczepienia. Zanotowano również wyraźny spadek zachorowań - podaje Reuters.Jak podaje WTTC, turystyka odpowiada nawet za 27 procent PKB Malty. W 2019 roku kraj ten odwiedziło 2,7 miliona turystów, a w 2020 roku zaledwie 20 procent tej liczby.

Źródło: Fly4Free

Następny artykuł