Malediwy
Źródło: Obraz pasja1000 z Pixabay

Malediwy – test na Covid-19 warunkiem wjazdu na wyspy

22 Października 2020

Każdy turysta przylatujący na Malediwy jest zobowiązany do posiadania przy sobie zaświadczenia o ujemnym wyniku testu PCR. Konieczne jest wykonanie badania na maksymalnie 72 godziny przed wylotem na Malediwy. Niemowlęta poniżej pierwszego roku życia nie są objęte tym obowiązkiem.

Dodatkowo podróżni są zobowiązani do wypełnienia formularza deklaracji zdrowotnej online na 24 godziny przed wylotem. Formularz taki jest dostępny na stronie:

https://imuga.immigration.gov.mv/

Po wylądowaniu na Malediwach zostanie każdemu podróżnemu zmierzona temperatura. Jeżeli któraś z osób będzie posiadała objawy sugerujące zarażenie wirusem Covid-19 może zostać poproszona o wykonanie ponownego testu przed wylotem, mimo posiadania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu PCR. Jeżeli dana osoba podróżuje nie sama, wówczas wszystkie osoby towarzyszące będą musiały poddać się badaniu i zaczekać na wynik. Testy te będą przeprowadzane na koszt podróżującego.

Jeżeli wirus zostanie wykryty u podróżnego, zostanie on przeniesiony do szpitala i poddany 14-dniowej kwarantannie na własny koszt.

W przypadku gdy podróżny wypoczywający w hotelu będzie się źle czuł i będą zauważone u niego objawy zakażenia koronowirusem, wówczas kierownik do spraw bezpieczeństwa może skontaktować się z władzami i zlecić wykonanie testu. W momencie wykrycia wirusa Klient będzie przewieziony na 14-dniową izolację do szpitala lub za zgodą hotelarza może zostać w hotelowym pokoju na kwarantannie.

Źródło: materiały BP TUI

Następny artykuł