beach-4821377_1920
Źródło: Obraz Jannik Schwannecke z Pixabay

Majorka - drony będą kontrolować odstępy na plażach

10 Marca 2021

Władze Balearów wymyśliły sposób na kontrolowanie, czy odwiedzający plaże przestrzegają zasad wprowadzonych w ramach walki z pandemią koronawirusa. Do tego celu przeznaczone zostały drony.

Metodę testowano 5 marca. Maszyny przeleciały nad północno-wschodnim wybrzeżem Majorki na odcinku między Son Serra de Marina i Playa de Muro. Były wyposażone w kamery i czujniki podczerwieni.

Proces nadzorowało 11 pracowników centrali alarmowej wspieranych przez policję.

Restrykcje na wyspie

Jak przypomina gazeta „Mallorca Zeitung” w elektronicznym wydaniu, ze względu na obostrzenia antykoronawirusowe w spotkaniach prywatnych może brać udział maksymalnie sześć osób z dwóch gospodarstw domowych.

Nadal obowiązuje też godzina policyjna od 22:00 do 6:00, ale władze apelują, by nie wychodzić już po godzinie 20:00.

Z restauracji można korzystać, ale tylko na zewnątrz i do godziny 17:00. Przy stoliku siedzieć mogą wtedy maksymalnie cztery osoby z dwóch gospodarstw domowych, ale jeśli są to osoby, które mieszkają wspólnie, może być ich więcej. Liczba zajętych miejsc nie może być jednak większa niż połowa.

W dalszym ciągu obowiązuje też zakaz palenia w miejscach publicznych – jest się z niego zwolnionym, jeśli możliwe jest utrzymanie dwóch metrów odległości od innych osób. Co ważne, nie wolno z papierosem się przemieszczać, kto chce zapalić, musi pozostać w tym samym miejscu.

Plaże i parki są otwarte, wolno tam przebywać od godziny 7:00 do 21:00, dzieci mogą się bawić na placach zabaw – są one często dezynfekowane.

Zakazane jest natomiast organizowanie wydarzeń typu fiesta.

źródło: https://turystyka.rp.pl/

Następny artykuł