airport-1822133_1920
Źródło: Image by Rudy and Peter Skitterians from Pixabay

LOT ogłosił nowe kierunki wakacyjne na lato 2021

28 Kwietnia 2021

Polskie Linie Lotnicze na sezon letni proponują nowe kierunki wakacyjne. Polski przewoźnik połączenia lotnicze będzie realizował z Warszawy i portów regionalnych.

Nowe połączenia w sezonie letnim LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły, że do letniego rozkładu lotów zostaną włączone nowe kierunki wakacyjne. Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych powiedział, że wzrastające tempo szczepień w Europie i stopniowe luzowanie przez kraje obostrzeń, pozwalają na ostrożny optymizm w kwestii najbliższych miesięcy. Polski przewoźnik współpracując z Biurami podróży planuje siatkę połączeń w uzupełnieniu o nowe, dotychczas nieobsługiwane kurorty. Uważnie obserwowana jest sytuacja epidemiczna i zainteresowanie poszczególnymi kierunkami wakacyjnymi. Polskie Linie Lotnicze LOT w miarę możliwości chcą też przywracać połączenia regularne i transatlantyckie.

Atrakcyjne kierunki wakacyjne

Nowe połączenia LOT startują od 18 czerwca, większość będzie obsługiwana z częstotliwością jednego lotu tygodniowo. Loty wakacyjne mają symbole LO8XXX, rejsy letnie będą realizowane nowoczesnymi samolotami Boeing 737.

Nowe kierunki wakacyjne z LOT to połączenia :

  • z Warszawy do Tivatu (Czarnogóra) i Batumi,
  • z Wrocławia do Barcelony, na Kos,
  • z Poznania na Majorkę,
  • z Gdańska do Burgas,
  • z Rzeszowa do Zadaru,
  • z Katowic do Kalamaty, Barcelony i Burgas 4 razy w tygodniu, Aktion Leukada w rejonie Wysp Jońskich i Aten 2 razy w tygodniu, na Samos i do Warny 2 razy w tygodniu.

Nowe kierunki wakacyjne 2021 LOT to nie jedyna propozycja. Dostępne już w systemach rezerwacyjnych sezonowe połączenia będą realizowane od 28 maja.

Są to między innymi loty na Maltę, Santorini, Korfu i Ibizę oraz na Zakintos, do Kalabrii, Olbii i Heraklionu. Do wyboru na lato 2021 są też rejsy wakacyjne do Skopje i Ochrydy w Macedonii, Tirany, Rodos i Palermo, do Chanii, Zadaru, Larnaki i Dubrownika oraz do Nicei, Wenecji, Splitu, Czarnogóry i Lubljany.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł