Samolot
Źródło: Obraz Gerhard G. z Pixabay

Lot bezpośredni - Zanzibar, Kuba , Oman w zimie z Biurem Podróży Itaka

9 Grudnia 2020

Już 20 grudnia 2020 roku Biuro Podróży Itaka zabierze swoich Klientów bezpośrednio na Zanzibar samolotem szerokokadłubowym. Będą to lot bez międzylądowania w Hurghadzie na tankowanie samolotu.

Airbus A 330 - 220, Zanzibar, Kuba, Oman

Zmodernizowane samoloty linii Luke Air (Airbus A 330 -220) - wcześniej znane jako Blue Panorama będą latały na trasach na Zanzibar, do Omanu i na Kubę. Linie lotnicze Luke Air mają swoją bazę na Malcie i na lotnisku Fryderyka Chopina w Warszawie.

Do tej pory Biuro Podróży Itaka latało na Zanzibar samolotami lini Enter Air z ilością miejsc 189. Nowe linie będą mogły zabrać na pokład 289 pasażerów.

Samoloty są zmodernizowane, posiadają dwie klasy:

  • klasa biznes - 12 miejsc
  • ekonomiczną - 277 miejsc

W klasie biznes siedzenia są ustawione w dwóch rzędach po 3 podwójne fotele, są one całkowicie rozkładane. Klasa ekonomiczna posiada poczwórne, potrójne i podwójne fotele. Wszystkie są pokryte ciemnoniebieską skórą, z przeszyciami w kolorze ochry i wyposażone są w gniazdo USB do ładowania urządzeń mobilnych.

Rozrywkę w klasie ekonomicznej zapewnia indywidualny system, do którego pasażerowie uzyskują dostęp poprzez własne urządzenia mobilne. W klasie biznes Klienci otrzymają iPady.

Posiłki podczas lotu podawane będą zgodnie z zaleceniami EASA (Europejskiego Urzędu ds. Lotnictwa) dotyczącymi covid-19 - dwa posiłki z napojami. W klasie biznes będą podawane na dużych tacach z plastikowym przykryciem, a w klasie

W podróż będzie można zabrać bagaż główny do 20-kilogramów (klasa biznes dwa raz po 20 kilogramów) i bagaż podręczny do 10 kilogramów.

Źródło: Materiały Biura Podróży Itaka

Następny artykuł