Flaga Litwa
Źródło: Obraz jorono z Pixabay

Litwa zaostrza kontrole na granicy z Polską

17 Lutego 2021

Władze Litwy z dniem 17 lutego wprowadziły większe kontrole na granicy z Polską. Wszyscy wjeżdżający będą musieli przedstawić negatywny wynik na Covid-19.

Litwa, test, Covid-19

Podróżni, którzy będą chcieli przekroczyć lądową granicę Polsko-Litewską będą musieli wykonać testy na Covid -19, najpóźniej 48 godzin przed dotarciem do miejsca granicznego. Ponadto, trzeba będzie wypełnić ankietę litewskiego Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego.

Kwarantanna

Każda osoba przyjeżdżająca z Polski ma obowiązek poddać się 10- dniowej kwarantannie na Litwie. Wstrzymano również u naszych sąsiadów poruszanie się poza miejscem zamieszkania do niezbędnych przypadków. Wszystkie te działania mają powstrzymać przyjazdy z zagranicy, które nie są konieczne oraz ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz ich nowych form.

Litwa - jak wygląda sytuacja

Obecnie na Litwie wszystkie potencjalne atrakcję są zamknięte, nie funkcjonuje infrastruktura turystyczna oraz lokale gastronomiczne. Zakazane jest również organizowanie wszelkich imprez kulturowych czy świątecznych, eventów turystycznych. Problemem może być nawet wynajęcie pokoju hotelowego jak podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, możliwe jest to dla - nie więcej niż jednej rodziny i / lub jednego gospodarstwa domowego w jednym pokoju.

Żródło: TVN24/ MSZ

Następny artykuł