Baden Baden
Źródło: Obraz Th G z Pixabay

Nowe obiekty na Liście światowego dziedzictwa UNESCO w Niemczech

4 Sierpnia 2021

Lista światowego dziedzictwa UNESCO powiększyła się o nowe pozycje z niemieckich atrakcji turystycznych.

Lista światowego dziedzictwa UNESCO

Kolonia artystów na Wzgórzu Matyldy Mathildenhöhe w Darmstadt dołączyła do obiektów światowego dziedzictwa UNESCO. Tym tytułem wyróżniono też zbiorowo 11 uzdrowisk, w tym niemieckie Baden-Baden, Bad Ems i Bad Kissingen, jako „Wielkie Uzdrowiska Europejskie“. Do Listy dołączyło też żydowskie dziedzictwo kulturowe w Moguncji, Spirze oraz Wormacji.

Znak Światowego Dziedzictwo UNESCO w Niemczech posiada 51 obiektów. Dyrektor Niemieckiej Centrali Turystyki w Polsce powiedział, że Niemcy wykorzystują fakt zwrócenia międzynarodowej uwagi na te cenne świadectwa natury i historii ludzkości, w celu zwiększenia świadomości - Niemcy jako ciekawy kierunek turystyczny.

Obiektów światowego dziedzictwa UNESCO jest 1131 w 167 krajach, Niemcy należą do tych o największym ich zagęszczeniu. Jest 8 tematycznych tras zaczynających się i kończących w bliskości międzynarodowego lotniska, które zapewniają dostęp do światowego dziedzictwa natury i kultury.

Nowe obiekty UNESCO w Niemczech

Kolonia artystów na Wzgórzu Matyldy w Darmstadt

Założona w 1899 roku przez księcia Hesji Ernsta Ludwika Kolonia artystów na Wzgórzu Matyldy, była do wybuchu I wojny światowej jednym z najważniejszych ośrodków europejskiej i światowej architektury i sztuki. Artyści i architekci mogli w Kolonii kreować swoje pomysły i projekty.

Artystyczna kolonia w Darmstadt składa się z centralnie położonego budynku z pracowniami twórców z ekspozycją prac 23 byłych członków kolonii. Wille artystów zachowały charakter początku XX wieku. Do Kolonii należy Wieża Weselnarcha, symbol Darmstadt i świetny punkt widokowy na otoczenie i równinę między Renem i Menem. Wokół rozciąga się rozległy park z Kaplicą Rosyjską i gajem platanowym.

Wielkie Uzdrowiska Europejskie

Projekt Znaczące miasta uzdrowiskowe Europy obejmuje 11 miejsc w 7 krajach, które dołączyły do dziedzictwa UNESCO. Miasta uzdrowiskowe wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO to niemieckie kurorty Baden-Baden, Bad Ems i Bad Kissingen oraz Spa, Vichy, Bath, Baden koło Wiednia, Montecatini oraz Franciszkowe Łaźnie, Karlowe Wary i Mariańskie Łaźnie.

Kurorty powstałe między rokiem 1700 a latami trzydziestymi XX wieku wokół leczniczych wód, stanowiły atrakcje turystyczne dla wypoczynku, kultury i życia towarzyskiego.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł