stok narciarski
Źródło: Obraz MonikaP z Pixabay

Rusza letni sezon narciarski w Austrii

25 Maja 2021

Od 22 maja 2021 roku startuje letni sezon narciarski w Austrii, wznawia działalność jedyny lodowiec w Karyntii Mölltaler Gletscher.

Narty w Austrii

Luzowanie obostrzeń zaczęło się w Austrii 19 maja, od 22 maja rusza letni sezon narciarki na lodowcu Mölltaler Gletscher. Można więc już wybrać się na narty w Austrii. Kluby sportowe i narciarze rekreacyjni znajdą tu kilka otwartych stoków i 3 metry śniegu. Mölltaler Gletscher to jedyny lodowiec w Karyntii i popularny austriacki ośrodek narciarski. Oferuje między innymi wyjątkowe widoki, szklaną restaurację z tarasem i długie trasy narciarskie.

Narciarze będą mieć do dyspozycji stoki narciarskie Schareck 1, 2, 3 i trzy kilometrową czerwoną trasę nr 9 Eissee do dolnej stacji kolejki linowej.

Ośrodek będzie też otwarty dla turystów pieszych odwiedzających szlaki turystyczne i miejsca widokowe.

Ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher

Ośrodek narciarski Molltaler Gletscher ma kolej nadziemną, 6 osobową kolej krzesełkową, kolej krzesełkową 3000er i kolejkę gondolową, będą kursować zamiennie, zależnie od bieżących warunków.

Narty w Austrii w maju to możliwość skorzystania z sezonowego karnetu Sprytna Sezonówka PREMIUM 2021/22, który można kupić online przez GOPASS.TRAVEL. Sprytna Sezonówka obowiązuje w każdym ośrodku TMR w Austrii, Czechach, Słowacji i w Polsce. Ośrodek narciarski Mölltaler Gletscher do 30 czerwca oferuje karnet narciarski Karyntia i Tyrol Wschodni TopSkiPass 2020/21.

Letni sezon narciarski w Austrii w Ankogel

Od 3 czerwca w weekendy otwarty będzie w letnim trybie ośrodek Ankogel w Wysokich Taurach. Kolejki liniowe docierają tam na wysokość 2.636m. Inne atrakcje turystyczne w Austrii Ankogel to trasy rowerowe i liczne szlaki turystyczne na piesze wycieczki. W obu przypadkach można podziwiać górskie schroniska, urocze szałasy czy wodospady. Ośrodek narciarski Ankogel na nieprzerwany letni sezon turystyczny zaprasza od 26 czerwca.


Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł