tancerka w kropli
Źródło: obraz Gerd Altmann z Pixabay

Łatwo się pomylić, o co w życiu biega...

4 Września 2020

Praca, dobre zarobki, świetny samochód, kredyty, egzotyczne wakacje, wyszukane ciuchy, skupienie na wyglądzie zewnętrznym, itd to część tego co nas rozprasza, zabiera ze świata wewnętrznego

Uważność na wnętrze

O co w życiu biega? Tyle odpowiedzi, ile ludzi. Każda odpowiedź jest ok, ma swoją perspektywę. Oto moja ; ogólny dobrobyt, lekkość życia, popularność multikonsumpcjonizmu sprowadza nas do życia zewnętrznego.

Praca, dobre zarobki, świetny samochód, kredyty, egzotyczne wakacje, wyszukane ciuchy, skupienie na wyglądzie zewnętrznym, itd to część tego co nas rozprasza, zabiera ze świata wewnętrznego. Bywa, że ból, choroba, strata przebudza nas i spotyka z tym wewnątrz: wartościami i potrzebami , które są nam bliskie. Czujemy wówczas jakimi uczuciami chcemy kierować się w życiu, ile czasu jesteśmy sobą, z rodziną, ile czasu mamy by wesprzeć siebie, dowartościować najbliższych. Zaczynamy uświadamiać sobie, że wydarzenia i potrzeby zewnętrzne często przykrywają pustkę wewnętrzną, tęsknotę za prawdą o sobie samym.

Fajnie zacząć tą podróż w świat wewnątrz, odczuwać miłość do siebie, innych, chęć pomocy, która zasila i leczy nas samych. Artykuły na tej stronie, pomagają w podróży po Swoje....;-)

Następny artykuł