Split w Chorwacji
Źródło: Obraz marijana1 z Pixabay

Lato 2021 – wakacje w Chorwacji

24 Maja 2021

Chorwacja przygotowuje się na sezon letni. Europejska Organizacja Związków Biur Podróży Unii Europejskiej ECTAA rekomenduje ten kraj na bezpieczny wypoczynek.

Poprawa bezpieczeństwa na wakacjach w Chorwacji

ECTAA zorganizowała webinar, podczas którego przedstawiciele Chorwacji opowiedzieli o działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa podczas wypoczynku w tym kraju. ECTAA w tym roku uznaje Chorwację jako preferowany kierunek turystyczny.

Minister turystyki Chorwacji Nikolina Brnjac opowiedziała o wytycznych dotyczących przygotowań do sezonu letniego i bezpiecznego wypoczynku. Działania podjęte przez Chorwację to szczepienia pracowników branży turystycznej oraz przygotowanie ponad 300 punktów wykonujących testy w wypoczynkowych miastach i hotelach. Dla obiektów noclegowych oraz atrakcji i przedsiębiorców związanych z turystyką wprowadzono protokoły sanitarne. Przestrzeganie wytycznych będzie kontrolowane, a turyści mogą zgłaszać swoje uwagi.

Bezpieczna turystyka w Chorwacji

Prezes Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej Christian Stanicic dodał, że Chorwacja już od jakiegoś czasu zajmuje się kampanią „Safe stay in Croatia”. Jest ona związana z działaniami reklamowymi oraz przyznawaniem certyfikatu bezpieczeństwa obiektom spełniającym wytyczne. Działania będą kontynuowane na 11 rynkach, dla których opracowano specjalne hasła. CWT liczy, że na przestrzeni 3 lat sytuacja w branży turystycznej może wrócić do normy.

Dyrektor Stowarzyszenia Hotelarzy z Chorwacji Bernard Zenzerovic zapewnił, że hotele już wprowadziły zasady związane z bezpieczeństwem, a goście są informowani o sytuacji w hotelach. Sporo obiektów noclegowych uzyskało związane z tym certyfikaty.

Prezes Izby Handlowej i Izby Biur Podróży Boris Zumba zauważa, że pracownicy hoteli są od dawna przygotowani w temacie zachowania protokołów sanitarnych.

Prezes ECTAA Paweł Niewiadomski zaznaczył, że Europejczycy chcieliby podróżować, więc hotelarze powinni być elastyczni co do warunków współpracy z biurami podróży, ponieważ w tym sezonie do ostatniej chwili turyści będą decydować o wyjeździe na wakacje.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł