Morze Śródziemne
Źródło: Obraz Maria Teresa Martínez z Pixabay

Wakacje last minute nad Morzem Śródziemnym

24 Sierpnia 2021

Jak podaje portal Wakacje.pl, większość klientów na wakacje w najbliższym czasie wybiera tygodniowe wczasy nad Morzem Śródziemnym. Analiza dotyczy statystyk sprzedaży do 18 sierpnia na portalu i w jego stacjonarnych biurach, wyjazdów między 15 sierpnia a 31 października.

Wakacje nad Morzem Śródziemnym

Najpopularniejsze kierunki wakacyjne 2021 rozpoczyna Grecja z 29 % udziałem, druga jest Turcja z rosnącym ostatnio zainteresowaniem. Dalej uplasowały się Egipt, Hiszpania i Bułgaria. Kolejne kraje to Cypr, Dominikana, Albania, Tunezja i Chorwacja. Według Wakacje.pl od wprowadzania poluzowań turyści chętnie wracają do ulubionych wakacji, prym wiedzie wypoczynek nad Morzem Śródziemnym. Oferta portalu obejmuje niemal wszystkie kierunki wakacyjne, także z wylotami z lotnisk regionalnych.

Komfortowe wakacje tygodniowe

Wakacje.pl zauważają, że w strukturze rezerwacji wzrosła średnia liczba uczestników, jest większa popularność wyjazdów w szerszym gronie niż rok temu. Średnia wartość rezerwacji w odniesieniu do roku 2019 też wzrosła. Polacy częściej także wybierają komfortowe wakacje w obiektach o lepszym standardzie i bardziej luksusowych.

Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, na wakacje 2021 Polacy najczęściej wybierają wyjazdy tygodniowe, szczególnie jeśli chodzi o urlop nad Morzem Śródziemnym. Jedynie wakacje na Dominikanie wybierane są z dłuższym pobytem.

Wakacje samolotem i urlop last minute 2021 all inclusive

Prawie 97 % klientów Wakacje.pl na urlop wybiera wycieczkę lotniczą. Podróż autokarem wybrało ledwie 0,8 % Polaków, a 2,7 % dojazd własny. Na wakacje nad Morzem Śródziemnym i pozostałe kierunki z Top10 turyści najczęściej wybierają formę wyżywienia all inclusive. Wyjątek to Chorwacja, gdzie przodują dwa posiłki dziennie.

Z opcji last minut najczęściej korzystają turyści, którzy mogą z dnia na dzień udać się na wakacje, niezależnie od konkretnego terminu, ale też kierunku. Według statystyk Wakacje.pl wielu klientów wybierze się na urlop jeszcze w sierpniu. Last minut zwykle wybierają także poszukiwacze okazji cenowych, jednak w sezonie 2021 ceny wcale nie spadają bliżej wylotu, są raczej niższe przy rezerwacji z wyprzedzeniem. Wyjazdy na wakacje, które rozpoczną się w czasie od 30 do 60 dni od zakupu na powrót cieszą się sporym zainteresowaniem.

Dla klientów, którzy wybierają urlop po wakacjach, portal ma wiele ofert na wyjazd nad Morze Śródziemne i do dalszych krajów we wrześniu i październiku.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł