Tunezja morze plaża
Źródło: Obraz Alex Sky z Pixabay

Tunezja - łagodniejsze obostrzenia dla zaszczepionych

21 Sierpnia 2021

Od 19 sierpnia podróżni wjeżdżający do Tunezji zaszczepieni na COVID-19 są zwolnieni z kwarantanny. W kraju łagodzi się też inne obostrzenia.

Wakacje w Tunezji - zaszczepieni zwolnieni z kwarantanny

Łagodniejsze obostrzenia w Tunezji obowiązują od czwartku 19 sierpnia. Restauracje i kawiarnie mogą być otwarte do godziny 22, skrócono też zakaz przemieszczania się na czas od godziny 24 do 5 rano.

Podróżni wybierający się na wakacje do Tunezji zaszczepieni na COVID-19 będą zwolnieni z obowiązku odbycia kwarantanny od 19 sierpnia. Reuters twierdzi, że ta decyzja jest wynikiem spadku liczby nowych zakażeń, a także wzrostem liczby osób, które zostały zaszczepione. Populacja Tunezji liczy 11,6 mln osób, dotychczas 4,7 mln osób otrzymało szczepionkę, w tym 1,8 mln. podwójną dawkę.

Warunki podróżowania do Tunezji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że z kwarantanny będą zwolnieni podróżni, którzy zostali w pełni zaszczepieni. Niezaszczepieni turyści wybierający się do Tunezji zostają poddani 10dniowej kwarantannie. Niemiecki MSZ podaje, że temu obowiązkowi nie podlegają osoby, które wjeżdżają do Tunezji w ramach zorganizowanych wyjazdów, które realizują Biura podróży.

Nadal turyści, którzy ukończyli 12 rok życia, muszą przedstawić negatywny wynik testu PCR na COVID-19 koniecznie z kodem QR w języku angielskim lub francuskim. Test należy wykonać nie wcześniej niż na 72 godziny przed wjazdem do Tunezji. Po przylocie do Tunezji turyści mogą być wybiórczo poddani testowi.

Podczas podróży po Tunezji turyści muszą mieć przy sobie bilet lotniczy lub dokument podróży i voucher na zakwaterowanie. Poza hotelem można poruszać się jedynie w zorganizowanych grupach.

Podróżni wybierający się na wczasy w Tunezji, którzy rezerwują sam lot, także muszą okazać negatywny wynik testu RT-PCR. Osoby niezaszczepione muszą odbyć 10-dniową kwarantannę w wybranych przez siebie miejscu.

Jednocześnie wciąż obowiązuje obowiązek wypełnienia formularza wjazdowego z kodem QR w formie elektronicznej oraz wydrukowania go razem z załącznikami.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl https://www.itaka.pl/bezpieczne-wakacje/

Następny artykuł