Kuba
Źródło: Obraz Ba-Su z Pixabay

Kuba – test na Covid-19 obowiązkowy na lotnisku.

22 Października 2020

Rząd kubański wprowadził zmianę dotyczącą testów PCR dla turystów. Testy będą wykonywane tylko na lotnisku po przylocie na Kubę i koszt takiego testu pokryje Rząd kubański.

Kuba, egzotyka, zima 2020/2021

Wyniki testów robionych w Polsce przed wylotem nie będą brane pod uwagę. Do tej pory widniał zapis, że testy będzie można przeprowadzić również w Polsce na 48 godzin przed wylotem i wynik testu będzie można okazać na lotnisku po przylocie.

Każdy podróżny będzie zobowiązany również do wypełnienia deklaracji zdrowia - Declaración de Sanidad del Viajero. Deklaracje te klienci otrzymają na pokładzie samolotu lub na lotnisku po wylądowaniu na Kubie.

Podczas transferów na Kubie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, w hotelach maseczki nie są wymagane. Wyjątkiem są sytuacje, gdzie nie ma możliwości utrzymania dystansu 1 metr od siebie i maseczkę wtedy trzeba zakładać.

W przypadku wystąpienia objawów wskazujących na zakażenie COVID-19, obowiązuje kwarantanna w Hotelu Roc Lagunas del Mar 5* AI.

W hotelu zostanie wykonany ponowny test -PCR osobą z objawami oraz osobom towarzyszącym. Osoba z pozytywnym wynikiem testu zostanie przewieziona do szpitala, natomiast osoba z negatywnym wynikiem będzie mogła kontynuować swój urlop.

Źródło: materiały BP Itaka

Następny artykuł