Kuba, Havana, Karaiby
Źródło: Obraz Andy Leung z Pixabay

Kuba - aktualne warunki wjazdu. Warunki podróżowania w okresie COVID-19

9 Października 2020

Biura podróży rozpoczynają przygotowania do lotów egzotycznych. Pierwsze wytyczne dotyczą aktualnych warunków wjazdu na Kubę. Przedstawione poniżej zasady obowiązują wszystkich podróżnych, niezależnie od wieku.

Kuba, testy PCR

  1. Po przylocie na Kubę należy wypełnić deklarację zdrowia. Formularze rozdawane są na pokładzie samolotu lub na lotnisku docelowym po wylądowaniu.
  2. Następnie Klienci zostaną poproszeni o wykonanie testu PCR na obecność COVID-19.Test będzie wykonany na koszt rządu kubańskiego.
  3. Istnieje możliwość wykonania testu samodzielnie w Polsce na koszt podróżnego. Test nie może być zrobiony wcześniej niż na 48 godzin przed przyjazdem.
  4. Na lotnisku oraz podczas transferu autobusem lotnisko – hotel – lotnisko obowiązuje nakaz dezynfekcji dłoni oraz zakrywania ust i nosa maseczką.
  5. Nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa przez Klientów na terenie hoteli w tym również w pomieszczeniach zamkniętych i ogólnodostępnych, jak: recepcja, restauracja, bary, baseny i plaże. Obostrzenia dotyczą tylko obsługi.
  6. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy nie będzie możliwości utrzymania dystansu społecznego min. 1 m odległości. W takim przypadku noszenie maseczek jest obowiązkowe.
  7. W przypadku pojawienia się objawów wskazujących na zakażenie COVID-19 Klient i osoby towarzyszące zostaną przeniesieni na kwarantannę do hotelu ROC Cayo Santa Maria 5* AI.
  8. Na miejscu zostanie wykonany kolejny test PCR, jeśli wynik będzie pozytywny Klient zostanie przetransportowany do szpitala, a jeśli negatywny będzie mógł wrócić do hotelu, który zarezerwował.

źródło: materiały BP Itaka

Następny artykuł