Figury świetlne
Źródło: Obraz Aurore Duwez z Pixabay

Kraków - kolejna wystawa plenerowa już otwarta!

25 Stycznia 2021

Kraków to miasto, w którym bez wątpienia nie można się nudzić! Nawet jeśli większość atrakcji nie jest obecnie dostępna to tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli już odwiedziliśmy najbardziej popularny rynek w Polsce, pospacerowaliśmy wzdłuż brzegu Wisły, czy odwiedziliśmy kultowe miejsca, jak Dzielnica Kazimierz i Nowa Huta to czas na spacer w innym wymiarze! Ostatnio bardzo popularną formą spędzania czasu są świetlne wystawy plenerowe. „Alicja w Krainie Czarów - Ogród Świateł” przyciąga tłumy odwiedzających od końca października ubiegłego roku. Tym razem z krainy baśni możemy przenieść się do świata legend dzięki nowo otwartej wystawie „Park Krakowskich Legend.”

Gdzie?

Wystawa zlokalizowana jest w Krakowie w dzielnicy Nowa Huta. Dokładny adres to Nowa Rezydencja, Ujastek 1, 31-752 Kraków.

Kiedy?

Otwarta jest w terminie od 16 stycznia do 16 marca 2021 roku, w godzinach 16.00-22.00. Ostatnie wejście i zamknięcie kas: 21.00.

Co zobaczymy?

Interaktywne i multimedialne widowisko w plenerze na powierzchni 5000 m². Wystawa przenosi nas w magiczny świat krakowskich legend i symboli miasta: Pana Twardowskiego, Bazyliszka, czy Smoka Wawelskiego. Odwiedzający poznają legendy, które opowiedziane zostały przy wykorzystaniu: muzyki, animacji, instalacji multimedialnych i mappingu (oświetlanie wybranych elementów obiektu za pomocą światła projektora, przygotowaną wcześniej animacją).

Wskazówki

Dla zwiedzających dostępne są dwa płatne parkingi: pierwszy obok Szpitala Ujastek, a drugi przy Alei Solidarności - zaraz przy zajezdni autobusowej Kombinat.

Bilety można kupić: online: https://goingapp.pl/polecamy/park-krakowskich-legend (upoważniają do ominięcia ewentualnej kolejki do kasy) i w kasie przed wejściem do Parku, codziennie w godzinach 16:00-21:00

Następny artykuł