Maracaibo Wenezuela
Źródło: Obraz David Mark z Pixabay

Koronawirus – aktualne informacje dotyczące Wenezueli

14 Października 2020

Wenezuela przedłuża obostrzenia dotyczące podróżowania na terenie kraju oraz warunki podróży międzynarodowych. Podano również najnowsze wytyczne obowiązujące dla międzynarodowego ruchu lotniczego.

Wenezuela, stan alarmowy, koronawirus

Wenezuela przedłużyła stan alarmowy ogłoszony w marcu tego roku do 12 listopada 2020.
W dalszym ciągu obowiązuje zakaz wjazdu obywateli Polski na teren Wenezueli. Zakaz podróżowania dotyczy wszystkich cudzoziemców, nie tylko Polaków. Istnieje możliwość wjazdu do kraju tylko dla obywateli Wenezueli – po spełnieniu odpowiednich warunków: test na obecność koronawirusa, kwarantanna. W wyjątkowych sytuacjach prawo wjazdu do Wenezueli zachowują również obcokrajowcy posiadający prawo pobytu w Wenezueli.

Kwarantanna

Rząd kraju wprowadził system 7x7, co oznacza 7 dni ścisłej i obowiązkowej kwarantanny, a następnie 7 dni częściowego jej złagodzenia. Złagodzenie dotyczy przede wszystkim regionów produkcyjnych kraju. Jeśli ktoś odbywa kwarantannę ścisłą, poruszanie jest możliwe ale tylko po spełnieniu określonych warunków. Osoba podróżująca musi okazać się specjalną przepustką zatwierdzoną przez władze wojskowe danego regionu. W zależności od przyrostu ilości zachorować na terenie regionu/kraju możliwy jest powrót do kwarantanny radykalnej z dnia na dzień.

Nowo wprowadzane przepisy są weryfikowane każdorazowo po okresie 3 tygodni – władze rewidują przepisy i ogłaszają ewentualne zmiany w obowiązujących obostrzeniach.

W dalszym ciągu zawieszony jest międzynarodowy ruch lotniczy z Wenezuelą.

Data opracowania: 14.10.2020
Źródło: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/wenezuela

Następny artykuł