Gitarzysta - odbicie w kałuży
Źródło: Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay

Koronawirus a podróże - jak bez nich przetrwać i nie zwariować

15 Października 2020

Koronawirus a podróże w dobie pandemii? Zaplanować coś -pół biedy ale z realizacją może być o wiele ciężej! Przenieśmy się zatem choć na moment w magiczną podróż ale tym razem za pomocą obrazu i muzyki. Ponoć sam Ludwig van Beethoven twierdził, że to muzyka jest większym odkryciem, niż cała mądrość i filozofia...

Koronawirus, Covid-19

Jest wszędzie - w szpitalach, zakładach pracy, restauracjach, telewizji. Non stop zewsząd zarzucają nas informacjami o wzroście liczby zakażonych, hospitalizowanych, zmarłych... Covid-19 przejął władzę.

Nie pomaga aura za oknem. Od wielu dni ściana deszczu przysłania nam świat. Plucha, wilgoć, niskie temperatury i silny wiatr nie sprzyjają dobremu samopoczuciu. Ja czuję się rozłożona na łopatki. Słabo funkcjonuję w takich warunkach, nie lubię wypełnionych szarugą dni, kiedy w dzień muszę w domu zapalić światło a codzienne spacery w deszczu mnie jakoś nie kręcą.

Ach! zapomniałam wspomnieć o najważniejszym - właśnie mam 2-tygodniowy urlop. Słabo? Będzie jeszcze lepiej - miałam dokładnie teraz odpoczywać na słonecznej Sycylii. Ale Covid-19 miał inne plany. Cóż mi pozostało? Książki, gotowanie, seriale i... muzyka.

Ta ostatnia pozwala mi przetrwać słabsze momenty, dlatego zabieram Was dziś szlakiem słońca, gorących plaż i cudownych widoków. Zabieram Was w muzyczną podróż bez wychodzenia z domu, bez paszportów i bez kwarantanny... Wystarczy, że włączycie Youtube.

Teledysk Kamila Bednarka do jego wakacyjnego hitu „Bądź przy mnie" został nakręcony w stanie Floryda w USA, a dokładniej w takich miejscowościach jak: Tampa, St. Petersburg oraz Clearwater. Fantastyczna plaża ze złotym, miękkim piaskiem, szum fal oceanu a do tego świetny tekst i jaki na czasie... .

KAMIL BEDNAREK - BĄDŹ PRZY MNIEKAMIL BEDNAREK - BĄDŹ PRZY MNIE
undefined

Grzegorz Hyży zaprasza nas w teledysku do piosenki „Noc i dzień" na magiczną Teneryfę. Unikalny klimat, wulkaniczne krajobrazy - wszystko co sprawia, że wakacje tutaj trwają cały rok!

Grzegorz Hyzy - Noc i DzienGrzegorz Hyzy - Noc i Dzien
undefined

Edyta Górniak zabiera nas w podróż na Maderę. Jej teledysk do piosenki „Teraz - Tu" kręcony był właśnie na tej portugalskiej wyspie, słynącej z niezwykłej przyrody, nazywanej też Wyspą Wiecznej Wiosny.

Edyta Gorniak Edyta Gorniak "TERAZ-TU" / Official Music Video
undefined

Żeby momentalnie przenieść się do Islandii wystarczy włączyć cover piosenki T Love „Bóg" w wykonaniu Dawida Podsiadło. Ziemia Ognia i Lodu - magiczne miejsce na ziemi zachwyca unikalnym klimatem i niesamowitymi krajobrazami. A do tego wszystkiego ten głos... .

Dawid Podsiadło Bóg T Cover T LoveDawid Podsiadło Bóg T Cover T Love
undefined

Prawie na koniec, nie mogłam się powstrzymać, prawdziwa „perełka" dla fanów Disco Polo (do których nie należę ale czasem coś mi wpadnie w ucho) - „Czekam na Ciebie" zespołu Akcent czyli nikt inny jak Zenek Martyniuk. Teledysk powstał na Kubie - karaibskiej wyspie „jak wulkan gorącej"... .

Akcent - Czekam Na Ciebie - Official Video 2017Akcent - Czekam Na Ciebie - Official Video 2017
undefined

A mnie nie pozostaje nic innego jak dołączyć w tańcu do tego sympatycznego pana o kocich ruchach z teledysku Meli Koteluk „Ogniwo". Klip kręcono nie gdzie indziej ale właśnie na Sycylii.

Mela Koteluk - Ogniwo [Official Music Video]Mela Koteluk - Ogniwo [Official Music Video]
undefined

Mam nadzieję, że zrobiliście sobie mały reset od codziennych trudnych tematów a dźwięki muzyki i fale oceanu przeniosły Was choć na chwilę w cudowne miejsca z teledysków. Oby przyszły rok wyglądał już inaczej, oby podróże planować już nie palcem po mapie ale w realu. Sycylio - do zobaczenia w następnym sezonie!

źródło: newsy ze stron internetowych: RMF i ESKA

Następny artykuł