sombrero-1082322_1920
Źródło: Obraz Free-Photos z Pixabay

Kolejny kierunek zimowy Itaki już w sprzedaży - Meksyk

10 Lutego 2021

Meksyk - Karaibskie plaże, tequila i fiesta! To miejsce, przez wielu nazywane rajem na ziemi, jest idealne na prawdziwy relaks i ucieczkę od codzienności.

  • bez testu na COVID-19!
  • w ofercie 5 hoteli o wysokim standardzie, wszystkie z all inclusive.
  • pierwszy wylot: 16.02.2021 r.
  • wyloty z Warszawy, Wrocławia i Krakowa.

Jedne z najpiękniejszych plaż na świecie, intensywny błękit morza, skąpane w słońcu piramidy, kolonialne miasta i urzekająca architektura. Smak tequili i dźwięk kapel mariachi.

Meksyk to kraj wielu kontrastów. Zaludnione, tętniące życiem miasta, graniczą z maleńkimi osadami i niezamieszkałymi ogromnymi przestrzeniami. Tradycja nieustannie łączy się tu z nowoczesnością. Bezkresne płaskowyże porośnięte kaktusami, głębokie kaniony, wysokie góry przykryte śniegiem, pustynie, a także lasy tropikalne tworzą niezwykle ciekawy i zaskakujący krajobraz. Oprócz niesamowicie różnorodnej i pięknej przyrody oraz wielu zabytków, będących pozostałością kultury prekolumbijskiej, Meksyk to również kraj jednych z najpiękniejszych plaż na świecie. Bogactwo podwodnego życia i największa na półkuli północnej rafa koralowa stanowi nie lada gratkę dla miłośników nurkowania. Jednym z najsławniejszych kierunków turystycznych w Meksyku jest Acapulco.

Acapulco – ekskluzywny kurort w sercu tropików

Acapulco położone w jednej z najpiękniejszych zatok wybrzeża Pacyfiku, cieszy się światową renomą już od lat 40-tych XX w. Wtedy przyjeżdżały tu hollywoodzkie gwiazdy i amerykańscy milionerzy, teraz otwarte jest dla turystów z całego świata i kusi bogatą infrastrukturą, wspaniałymi plażami, sportami wodnymi i bogatym życiem nocnym w sercu tropików.

Do dziś przetrwała tu jednak niepowtarzalna atmosfera, która łączy ekskluzywny charakter miejscowości z pełnym radości i temperamentu >

W Acapulco warto zobaczyć fortecę San Diego, która strzegła przed napadami piratów, a dziś jest ciekawym muzeum historycznym, plac Zocalo z kolorową katedrą i typowymi meksykańskimi restauracjami, gdzie często grana jest muzyka na żywo. Warto też wybrać się do punktów widokowych, skąd można podziwiać przepiękną panoramę Acapulco. Symbolem Acapulco jest La Quebrada – imponujące skały wznoszące się nad oceanem, gdzie odbywają się słynne na całym świecie skoki z 45-metrowego klifu do oceanu.

Kilka kilometrów od Acapulco znajduje się ZONA DORADA, centrum turystyczne, gdzie skupione są najlepsze hotele. Słynie z pięknej promenady, szerokiej piaszczystej plaży i bardzo bogatego życia nocnego z mnóstwem kawiarni, restauracji i sklepów. W pobliżu znajduje się też park wodny -wspaniała atrakcja dla najmłodszych (i nie tylko!). Acapulco to również znane w całym świecie centrum sportów wodnych i wspaniała baza wypadowa na liczne wycieczki organizowane na miejscu.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!

Nasze miejsca: Cancun – jeden z najpopularniejszych kurortów na Riviera Maya, krystalicznie czyste Morze Karaibskie, złociste plaże, dobre połączenie z Isla Mujeres, sklepy, restauracje na świeżym powietrzu, dyskoteki i bary; Playa del Carmen – miejscowość turystyczna z ekskluzywną strefą hotelową Playacar, doskonałe warunki do nurkowania, dobre połączenie z wyspą Cozumel; Puerto Morelos – wrota Riviery Maya, bajeczna plaża, druga co do wielkości rafa koralowa na świecie, idealne warunki do snurkowania, ogród botaniczny i zoologiczny.

Na plaży: długie i szerokie, jasnozłoty i biały, drobny piasek, dobrze zagospodarowane, większość plaż hotelowych z bezpłatnym serwisem, rafy koralowe.

Dla aktywnych: nurkowanie i snurkowanie – największa na półkuli północnej rafa koralowa, rejsy morskie, katamarany, kajaki, skutery wodne, nurkowanie w cenotach – podziemnych systemach jaskiń, trekking w dżungli.

Od kuchni: tortilla – placek kukurydziany z warzywami, mięsem i sosami, guacamole – dip z dojrzałego awokado, chipotle – wędzona ostra papryka Jalapeño, dania z fasolą i mięsem, tequila – alkohol z niebieskiej odmiany agawy, słodko-kwaśno-słona margarita.

Na zakupy: bazary z lokalnym rękodziełem, kolorowe chusty i tkane koce, hamaki, sombrero, ręcznie malowana ceramika, drewniane maski, wyroby z jadeitu – świętego kamienia Majów.

Spróbuj: mezcal z robakiem, mole – ostry sos czekoladowy, wspinaczka na piramidę w Cobie, szalona noc w Coco Bongo, unikatowe i największe na świecie podwodne muzeum, nurkowanie w jaskiniach.

Zwiedzaj: prekolumbijskie Chichen Itza ze wspaniałymi świątyniami Majów, ruiny starożytnego Tulum majestatycznie położone na skalistym brzegu Morza Karaibskiego, Xcaret – eko-archeologiczny park rozrywki, tajemnicze cenoty, dziewicze plaże na Isla Mujeres.

źródło: materiały Biura Podróży Itaka

Następny artykuł