Kenia
Źródło: Obraz HowardWilks z Pixabay

Kenia w ofercie zimowej BP Rainbow- warunki wjazdu

2 Listopada 2020

Myślicie o zimowych wakacjach. My marzymy żeby polecieć w jakieś ciepłe miejsce. Wszystko wskazuje że w grudniu będzie można polecieć do Kenii. W ofercie zimowej biura Rainbow Kenia pojawiła się jako kierunek potwierdzony z rozpoczęciem operacji lotów od drugiego tygodnia grudnia - lot bezpośredni. Wprowadzone zostały nowe regulacje i wytyczne, które pozwalają na podróż do tego pięknego miejsca nad Oceanem Indyjskim.

Zasady wjazdu do Kenii związane z pandemią COVID-19:

 • negatywny wynik testu PCR wykonanego w ciągu 96 godzin przed lotem,
 • temperatura ciała nie przekracza 37,5°C,
 • brak objawów grypy, uporczywego kaszlu oraz trudności w oddychaniu,
 • turyści przybywają z kraju, w którym ryzyko zarażenia się jest oceniane jako niskie/średnie
 • wypełnienie deklaracji zdrowotnej.

Lista krajów, z których podróżujący zwolnieni są z odbycia kwarantanny jest dostępna na stronie Kenijskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego, tj. Kenya Civil Aviation Authority. Polska na ten moment jest jednym z tych krajów.

Dla bezpieczeństwa turystów wprowadzono obostrzenia w hotelach:

 1. obowiązek noszenia maseczki w recepcji,
 2. wydawanie posiłków przez obsługę restauracji,
 3. zachowanie dystansu,
 4. dostępne środki do dezynfekcji,
 5. wprowadzono limit osób korzystających jednocześnie z basenu,
 6. odległość 1,5 metra miedzy leżakami.

Hotele przygotowane są na przyjazd turystów, większość z nich jest zarządzana przez firmy europejskie zatem standardy przyjęte na miejscu odpowiadają znanym nam rozwiązaniom w Europie i Polsce.

Turyści i goście hotelowi nie mają obowiązku noszenia maseczki, jednak zachęca się do zasłaniania ust i nosa w miejscach gdzie gromadzą się goście hotelowi oraz przy bezpośrednim kontakcie z obsługą.

Dodatkowo jest możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych organizowanych zgodnie z wytycznymi. Wycieczki na safari są realizowane tylko w grupach 6 osobowych, przed wejściem do busa będzie mierzona temperatura, podczas przejazdów busami kierowca, przewodnik i uczestnicy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa.

Źródło: materiały BP Rainbow oraz strona gov.pl

Następny artykuł