jerusalem-1712855_1920
Źródło: Image by Walkerssk from Pixabay

Izrael będzie stopniowo otwarty dla turystów zza granicy

23 Kwietnia 2021

Pierwsi podróżni zagraniczni przyjadą do Izraela 23 maja. Najpierw będzie to turystyka zorganizowana, następnie goście indywidualni.

Wyjazd do Izraela

Izrael stopniowo będzie otwierał się na zagranicznych gości. Najpierw, od 23 maja do kraju będą mogły przyjechać grupy zorganizowane. Zależnie od tego, jak będzie wyglądać bieżąca sytuacja, liczba turystów w Izraelu powinna być sukcesywnie zwiększana. Drugi etap otwarcia to przyjazd podróżnych indywidualnych. Wyjazd do Izraela trzeba więc planować biorąc to pod uwagę.

Wszyscy turyści odwiedzający Izrael muszą zrobić test PCR zanim wejdą na pokład samolotu. Po przylocie do Tel Awiwu będzie trzeba wykonać test serologiczny. Ma on potwierdzić, że podróżny jest zaszczepiony na covid-19.

Rząd Izraelski czyni starania, żeby zrezygnować z testów serologicznych. Prowadzone są rozmowy z innymi krajami dotyczące uznawania certyfikatów szczepień.

Podróżowanie do Izraela w pandemii

Minister zdrowia Juli Edelstein zauważa, że Izrael jest pierwszym na świecie krajem zaszczepionym. Pozwoliło to najpierw na otwarcie gospodarki, a następnie na stopniowe i ostrożne przywracanie turystyki. Umożliwi to wyjazd do Izraela zagranicznych gości.

Z kolei minister turystyki Orit Farkash-Hacohen Izraela podkreśla, że otwarcie na turystów może pomóc w wychodzeniu z kryzysu gospodarczego.

Dyrektor Izraelskiego Rządowego Centrum Turystyki Anna Zohar Żak natomiast dodaje, że Polacy mocno tęsknią za Izraelem, który wyczekuje z niecierpliwością na przywitanie turystów kiedy będzie to wreszcie możliwe.

Wymarzony wyjazd do Izraela zaczyna więc być realny, czy to w grupach zorganizowanych, czy w ramach indywidualnej podróży.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł