Laptop
Źródło: Obraz Engin Akyurt z Pixabay

Aktualne informacje dla podróżujących o wjeździe do krajów

6 Lipca 2021

Firma Sherpa udostępniła narzędzie online, które na bieżąco dostarcza informacje dla podróżujących w czasie pandemii.

Informacje dla podróżujących

Samoobsługowe narzędzie Sherpa znacznie ułatwia podróżowanie w dobie COVID-19. Turyści oraz branża turystyczna mogą na bieżąco sprawdzić jakie są aktualnie obowiązujące warunki wjazdu do danego kraju.

Narzędzie Sherpa przedstawia aktualizowane co godzinę na żywo informacje o restrykcjach covidowych obowiązujących na świecie. Generuje dane z tysięcy wiarygodnych źródeł zewnętrznych jak WHO i organizacje turystyczne oraz z witryn rządowych. Sherpa zauważa, że obecnie ilość oraz szybkość z jaką zmieniają się informacje o warunkach i zasadach podróżowania jest tak duża, że podróżni potrzebują danych w czasie rzeczywistym.

Użytkownicy znajdą na Sherpa takie informacje jak :

  • aktualne warunki wjazdu do konkretnego kraju,
  • wymogi formalne i wizowe,
  • ograniczenia w podróżowaniu,
  • zasady kwarantanny,
  • dane w zakresie zdrowia i bezpieczeństwa,
  • linki do formularzy deklaracji zdrowotnych.

Aktualne warunki podróżowania

Wygodne narzędzie z aktualnymi warunkami podróżowania można zintegrować ze stroną internetową i aplikacjami, z czego skorzystają na przykład PLL LOT czy inne linie lotnicze.

Narzędzie Sharpa umożliwia wyszukanie między innymi miejsc docelowych pod kątem poziomu ograniczeń, ich braku, warunków testowania i kwarantanny lub zamkniętych granic. Informacje można wyszukać indywidualnie w zakresie miejsca rozpoczęcia podróży i powrotu, kraju pochodzenia i docelowego oraz daty podróży.

Dzięki temu klienci przewoźników czy biur podróży mogą uzyskać spersonalizowane informacje, także o ewentualnych zakłóceniach w podróży związanych z nowymi restrykcjami na granicy czy wymogami w zakresie testów i kwarantanny, związanymi z międzynarodowymi i krajowymi ograniczeniami dotyczącymi podróżowania.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł