Dominikana, palmy i plaża
Źródło: Obraz Marco Dicuonzo z Pixabay

Większy limit dla gości w hotelach na Dominikanie

20 Lipca 2021

Ministerstwo Turystyki Dominikany zdecydowało, że hotele na Dominikanie mogą zwiększyć limit gości.

Dominikana – wakacje 2021

Ministerstwo Turystyki Dominikany pozwoliło na sprzedaż 80 % będących do dyspozycji miejsc noclegowych w hotelach. Przedtem ten limit wynosił 70 %, a podczas weekendów Hotele na Dominikanie były prawie w całości zapełnione.

Jeszcze w czerwcu średnie obłożenie plasowało się na poziomie blisko 60 %, jednak w weekendy hotele Dominikany notowały je na poziomie prawie 70 %. Pomimo ogromnego zainteresowania turystów wypoczynkiem na Dominikanie, hotele nie mogły przyjąć i obsłużyć większej liczby gości.

Wakacje na Dominikanie

Dzięki luzowaniu obostrzeń związanych z postępem programu szczepień, jeszcze bardziej rośnie zainteresowanie na wakacje na Dominikanie 2021. Przybywa chętnych na wypoczynek i wycieczki, Dominikana przyciąga karaibskimi plażami z białym piaskiem, palmami i błękitnym morzem. Jest tu wymarzona pogoda na wakacje, pyszne jedzenie i owoce oraz gościnni mieszkańcy.

To luksusowe miejsce na wakacje w czerwcu odwiedziło ponad 460 tysięcy turystów, było to prawie 20 % gości więcej niż w maju. Aż 75 % to byli Amerykanie. Blisko połowa wszystkich pasażerów wybrała lot na lotnisko w Punta Canie.

Dominikana - wycieczki

Zwiększający się popyt turystów na wakacje na Dominikanie wymaga też większej liczby pracowników do ich obsługi. Wraz z decyzją o tym, że zwiększa się limit gości w hotelach na Dominikanie, pojawiła się kolejna. Firmy transportowe przewożące pracowników branży turystycznej także mogą zabierać do 80 % maksymalnej ilości pasażerów.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł