pokój hotelowy
Źródło: Obraz Manuela Jaeger z Pixabay

Ponowne otwarcie hoteli i Certyfikat Dobrych Praktyk dla grupy PPH

24 Maja 2021

Rozporządzeniu Rady Ministrów opublikowane 6 maja pozwala na wznowienie działalności hoteli pod pewnymi warunkami. Polski Holding Hotelowy wziął udział w Certyfikacji Podmiotów Turystycznych.

Otwarcie hoteli

Otwarcie hoteli możliwe jest przy udostępnieniu gościom nie więcej aniżeli 50 % pokoi. Posiłki i napoje do 14 maja są dostarczane jedynie do pokoi hotelowych. Turystyka biznesowa musi poczekać do 5 czerwca.

Po 15 maja restauracje hotelowe mogą podejmować gości, ale w ogródkach. Od 29 maja mają być otwarte wszystkie restauracje, w tym hotelowe. Wymagana jest odległość 1,5 metra od stolików i zajęty co drugi lub wysoka przegroda między nimi. Goście do momentu zajęcia miejsca przy stoliku muszą mieć maseczki. Obsługa restauracji zobowiązana jest zakrywać usta i nos.

Certyfikat Dobrych Praktyk dla hoteli PHH

Hotele z grupy Polskiego Holdingu Hotelowego zgłosiły się do Certyfikacji Podmiotów Turystycznych, którą prowadzi Polska Organizacja Turystyczna. Hotele PHH otrzymały Certyfikat potwierdzający, że realizują Polski Bon Turystyczny oraz świadczą usługi stosując się aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Projekt certyfikacji promuje profesjonalnych organizatorów turystyki i obiekty noclegowe zarejestrowane w programie Polski Bon Turystyczny i świadczące usługi na wysokim poziomie. Więcej o akcji POT można przeczytać tutaj.

Hotele Polskiego Holdingu Hotelowego mogą się już poszczycić otrzymaniem Certyfikatu Dobrych Praktyk, co ma zapewnić gości, że wypoczynek w obiektach jest bezpieczny.

Dyrektor Pionu Bezpieczeństwa Polskiego Holdingu Hotelowego Barbara Podwysocka zaznacza, że priorytetem jest dla nich w tym szczególnym czasie, aby goście oraz pracownicy czuli się w obiektach PHH bezpiecznie. Dlatego w hotelach kładziony jest dużo większy nacisk na spełnianie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Według Pani Dyrektor Certyfikaty Dobrych Praktyk otrzymane przez hotele Polskiego Holdingu Hotelowego najlepiej to potwierdzają.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł