Plaża na Fuerteventurze
Źródło: Obraz Ben Kerckx z Pixabay

Hiszpania – obowiązkowe testy na Covid-19 dla podróżnych

21 Października 2020

Hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie są jednym z najchętniej wybieranych kierunków całorocznych przez Klientów. W dobie pandemii Covid-19 rząd hiszpański w porozumieniu z samorządami Wysp Kanaryjskich i Balearów podpisał porozumienie o utworzeniu tzw. korytarzy turystycznych.

Zostały one utworzone aby móc bezpiecznie odpoczywać w Hiszpanii, aby minimalizować zarażenie koronawirusem i chronić zdrowie publiczne.

Kto będzie musiał okazać wynik testu na koronowirusa?

Klienci przylatujący do Hiszpanii z kraju, gdzie w ciągu 14 dni poprzedzających wyjazd będzie odnotowana większa liczba niż 50/ 100 000 aktywnych przypadków chorych będą zobowiązani wykonać test na 48 godzin przed lotem i okazać negatywny wynik testu na lotnisku.

Kolejne badanie będzie konieczne przed powrotem do domu – czyli przed wylotem z Hiszpanii klienci będą poddani szybkiemu testowi antygenowemu lub testowi PCR w kierunku Covid-19. Będzie wykonywany w specjalnie do tego przygotowanych miejscach i w odpowiednim czasie przed wylotem. Testy te maja dać klientom gwarancję, ze wracają do domu zdrowi i niekonieczne jest odbywanie kwarantanny. Zabiegi te maja również gwarantować, ze żaden chory nie przybędzie do Hiszpanii i nikt chory nie opuści wysp do czasu wyzdrowienia.

W momencie potwierdzenia wyniku testu Covid-19 turysta będzie miał zapewnioną opiekę i kwarantannę na koszt władz danego regionu.

Władze Hiszpanii są przekonane, że wprowadzenie tych środków zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom i samym podróżnym. Maja nadzieję, że w ten sposób turyści odbudują zaufanie do turystyki. Nie ma podanego terminu w jakim przepisy te mają mieć zastosowanie, prawdopodobnie będzie to dość szybko. W dzisiejszych czasach turysta musi być świadomym uczestnikiem wyjazdu, akceptować i przestrzegać wytyczne sanitarne i zalecenia służb lokalnych. Nawet w obecnym czasie wypoczynek na wyspach może być bardzo udany i bezpieczny.

Następny artykuł