Flaga hiszpańska
Źródło: Obraz M W z Pixabay

Hiszpania chce wprowadzić paszporty szczepionkowe

18 Lutego 2021

Czy paszporty szczepionkowe będą obligatoryjne aby podróżować? Czy tylko osoby zaszczepione będą miały pełną wolność i swobodę? Coraz więcej w całej Europie mówi się o paszportach szczepionkowych i coraz więcej krajów chce je wprowadzić .

Hiszpania - paszporty szczepionkowe

Hiszpania jest kolejnym krajem który opowiedziała się za wprowadzeniem paszportów szczepionkowych, które miałyby poświadczyć odbycie szczepień przeciwko koronawirusowi.

WHO

Za takim rozwiązaniem jest ministerstwo przemysłu, handlu i turystyki na Półwyspie Iberyjskim, WHO wciąż sprzeciwia się takiemu pomysłowi.

Czy to jest dyskryminacja? Czy wizja pełnej swobody tylko dla osób zaszczepionych nie jest przerażająca?

Za wprowadzeniem paszportów szczepionkowych jest coraz więcej europejskich krajów. Takie rozwiązanie popierają również rządy Cypru, Danii, Czech, Estonii i Grecji. Przeciwna jest Francja i Rumunia, które twierdzą, że dodatkowe dokumenty dla podróżnych byłby dyskryminujące, gdyż w większości krajów szczepionka jest dobrowolna.

Epidemia, Hiszpania

Hiszpania będzie wspierać każde narzędzie ułatwiające powrót do bezpiecznego podróżowania i mobilności— powiedział hiszpański minister dziennikarzom. Nie da się ukryć, że Hiszpania ma jedną z najtrudniejszych sytuacji epidemiologicznych na świecie. Dlatego tamtejszy Rząd chce zrobić wszystko aby uchronić się przed olbrzymimi stratami.

Żródło:thelocal.es/WP

Następny artykuł