Szczęśliwa kobieta, urlop, Hiszpania
Źródło: Obraz marcinjozwiak z Pixabay

Hiszpania chce na wiosnę przyjmować międzynarodowych turystów

17 Marca 2021

Hiszpania to kraj żyjący z turystyki, dlatego zależy jej na jak najszybszym powrocie zagranicznych turystów. Wiosna ma być możliwym terminem otwarcia, jednak nie jest to pewne.

Żeby jak najwcześniej ściągnąć turystów do Hiszpanii, potrzeba działań zapewniających bezpieczeństwo zdrowotne obywatelom i przyjeżdżającym. Kraj bierze udział w pracach nad stworzeniem paszportu szczepionkowego. Komisja Europejska nadzoruje te działania, szukając sposobu na ułatwienie przemieszczania się obywateli Unii.

Bezpieczeństwo turystów i wyjazdy do Hiszpanii

Hiszpania niedawno rozpoczęła szczepienia obywateli. Minister przemysłu, handlu i turystyki tego kraju Reyes Maroto liczy na to, że uodparnianie Hiszpanów na koronawirusa przebiegnie szybko i sprawnie. W jednym z wywiadów powiedziała, że chciałaby otwarcia na międzynarodowych turystów gdy zaszczepionych będzie 30 – 40 % populacji. Szacuje się, że do końca lata powinno być zaszczepionych 70 % Hiszpanów.

Działania mają na celu zwiększone bezpieczeństwo turystów, nie jest jednak pewne, czy wiosna jest możliwym terminem otwarcia Hiszpanii na zagranicznych turystów. Obecnie bowiem kraj dla ograniczenia rozprzestrzeniania się nowych odmian koronawirusa wstrzymał połączenia lotnicze z Hiszpanii do między innymi Wielkiej Brytanii, RPA i Brazylii przynajmniej do 30 marca.

Polacy na lato wybierają Włochy i Hiszpanię

Wakacje w Hiszpanii to wciąż popularny kierunek turystyczny. Jak podał E-Sky.pl na wiosnę i lato najpopularniejsze będą Hiszpania i Włochy. Agencja turystyczna widzi wzrost zainteresowania krajami europejskimi. Na wypoczynek od końca kwietnia do połowy lipca Polacy wybierają najczęściej Hiszpanię, głównie Malagę i Wyspy Kanaryjskie, w tym Teneryfę.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.plhttps://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł