Wilno, Litwa
Źródło: Obraz Nina Evensen z Pixabay

Grupa Accor otworzy pierwszy hotel na Litwie i w Albanii

23 Marca 2021

Accor podpisał umowę o zarządzanie na pierwszy hotel ibis Styles w Kownie na Litwie. We współpracy z Balfin otworzy także pierwszy w Albanii hotel MGallery.

Hotel ibis Styles marki Accor w Kownie

Grupa Accor podpisała umowę z firmą UAB Doriteksas, dzięki czemu od czerwca 2021 będzie zarządzać nowym hotelem w Kownie. Współpraca zaowocuje pełną renowacją obecnego hotelu Magnus, który będzie funkcjonował jako ibis Styles. Koniec modernizacji i otwarcie hotelu zaplanowano na maj 2022 roku.
Nowy hotel spod marki Accor zaoferuje 82 nowoczesne pokoje o oryginalnym designie na 9 piętrach. Będą restauracje i część konferencyjna. Dużą atrakcją ma być bar na dachu hotelu z najlepszym punktem widokowym obejmującym całe miasto.

Litwa jest popularna wśród podróżujących Polaków. Nowoczesna i komfortowa oferta noclegowa Accor to mocny punkt na trasie turystycznej Litwy.
Hotel Magnus położony jest w sąsiedztwie zabytkowej części Kowna, to dobre miejsce wypadowe dla miłośników zwiedzania. Miłośników sportu ucieszy bliskość Žalgiris Arena. Motyw przewodni hotelu też ma nawiązywać do sportu, jako jednego z filarów kulturalnych Kowna.

Hotel hotel Mgallery marki Accor w Albanii

Accor podpisała umowę franczyzową z Green Coast Hotel LLC. Dzięki współpracy powstanie hotel Mgallery na jońskim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Pierwszy w Albanii butikowy ośrodek wypoczynkowy Mgallery w Palasa hotel zaoferuje 112 luksusowych pokoi i apartamentów łączących nowoczesne wzornictwo z lokalną kulturą i tradycją. Będzie VIP klub i strefa bankietowa oraz zielone przestrzenie na wyższych piętrach. Strefa SPA, restauracja, bar i prywatna plaża zapewnią ekskluzywny wypoczynek w butikowej przestrzeni klasy premium.
Budowę zaplanowano na 2021 rok, a otwarcie na kwiecień 2024 roku. Hotel marki Accor ma poprawić pozycję Albanii na międzynarodowej mapie turystycznej i pomóc w rozwoju sektora turystycznego.
Wymarzone wakacje w Albanii w hotelu Accor pozwolą odkryć niezwykłe uroki tego niedocenianego kraju.

Źródło https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł