landscape-4927189_1920
Źródło: Obraz Alp Cem z Pixabay

Grecja będzie gotowa na sezon letni, stopniowo zniesie ograniczenia

10 Marca 2021

Grecki minister turystyki Harry Theoharis zapowiedział, że Grecja otworzy się na lato. Obecny plan zakłada, że ograniczenia będą stopniowo znoszone przed 14 maja.

Plan greckich władz zakłada, że na początek protokoły medyczne będą testowane na krajach UE i innych silnie zaszczepionych krajach (np. Izrael). Test procedur i ocena skutków turystyki dla greckiej populacji powinna pozwolić na otwarcie się kraju na lato.

Od turystów przyjeżdżających do Grecji będzie wymagany negatywny test na koronawirusa, potwierdzenie zaszczepienia lub pozytywny test na przeciwciała. Turyści mają być poddawani losowym testom przesiewowym jak w zeszłym roku, ale teraz mają być stosowane szybkie testy, więc izolacja ma być wprowadzana od razu (nie będzie to wymagać przeprowadzki po 24h).

Grecja zobowiązuje się też do bezpłatnej opieki zdrowotnej i hospitalizacji turystów.

Gotowość na przyjęcie turystów nie będzie jednak oznaczała, że będą oni mogli robić co chcą. Minister Theoharis powiedział, że przykładowo noszenie masek w miejscach publicznych będzie dotyczyć zarówno wszystkich obywateli, jak i turystów jednakowo.

Grecja ma też nowe hasło promocyjne na 2021 rok „ALL YOU WANT IS GREECE"

http://www.tur-info.pl

Następny artykuł