Egipt, lampiony
Źródło: Obraz Manuel Selbach z Pixabay

Gratka dla turystów z Polski- Egipt bezpłatna Wiza do 30.04.2021

9 Października 2020

Turyści przybywający lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luxor i Asuan zwolnieni są z opłaty za wizę do 30 kwietnia 2021 r. W Egipcie nadal obowiązuje konieczność posiadania Zaświadczenia wykonania testu RT-PCR z wynikiem negatywnym lub poddanie się testowi na COVID-19 na lotnisku po przylocie.

W minionym sezonie wakacyjnym turyści wypoczywający w Egipcie byli zwolnieni z opłaty wizowej do 31.10.2020. Wiza będzie bezpłatna do 30.04.2021 roku.

Opłata za wykonanie testu w Egipcie to około 30 USD za osobę.

Obowiązek wykonania testu nie obejmuje dzieci do 6 lat.

Cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h. Po wykonaniu badania, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik, który zostanie przekazany w czasie nie dłuższym niż 24 h od pobrania testu.

W przypadku pozytywnego testu klienci pozostają na kwarantannie w swoim hotelu (pokoju). Hotel pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia do czasu wyjazdu.

Ministerstwo Zdrowia Egiptu pokrywa koszty leczenia podróżnych z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.
Możliwe jest okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 (test genetyczny - wymaz), wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania (wynik musi zostać przedstawiony w języku angielskim lub arabskim).

Źródło: materiały BP TUI

Następny artykuł