Dominikana - plaża
Źródło: Obraz Luidmila Kot z Pixabay

Gdzie polecimy w sezonie ZIMA 2020/2021?

18 Września 2020

Od wielu lat podróżowaliśmy zarówno w okresie letnim jak i zimowym. Podróże stały się tak popularne i tak powszechne, że zdarzało nam się wyjeźdzać nawet kilka razy w roku. Podróżowaliśmy zarówno po Europie jak i całym świecie. Rok 2020 - koronawirus - wywrócił cały nasz świat do góry nogami i bardzo mocno ograniczył możliwość podróżowania.

Po nieprzewidywalnym, trudnym, obfitującym w zmiany sezonie letnim - zastanawiamy się jak będzie wyglądał sezon zimowy 20/21. Czy będzie można gdzieś wypocząć, a jeśli tak to gdzie będzie można polecieć.

Egzotyka, wakacje zimowe, wypoczynek zimowy

W planach na wyloty zimowe znalazły się następujące destynacje:

  • Dominikana
  • Zanzibar
  • Oman
  • Emiraty Arabskie
  • Egipt
  • Wyspy Kanaryjskie
  • Wyspy Zielonego Przylądka

Myślę, że każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważny jest prawidłowy wypoczynek. I jeśli komuś nie udało się odpocząć podczas sezonu wakacyjnego, to może uda się to zrobić w okresie zimowym. Pamiętajmy, że cały okres pandemii to był dla większości z nas okres ogromnego stresu, lęku. Przekładając to na język biologii - każdy człowiek ma 3 mózgi (mózg gadzi - najbardziej pierwotny jeśli chodzi o strukturę naszego mózgu, emocjonalny i logiczny): mózg gadzi - który, odpowiada za przetrwanie, za nasze pierwotne odruchy. Mózg gadzi uruchamia się w momentach zagrożenia, strachu, stresu - powoduje napięcie w naszym ciele, gotowość do walki, stan podwyższonego niepokoju. W okresie pandemii wielu z nas odczuwało stan zagrożenia - dotyczyło to zarówno sfer relacyjnych, społecznych jak i poczucia bezpieczeństwa. Jeśli nasz organizm funkcjonuje permanentnie w stanie napięcia, stresu ma to bardzo negatywne skutki dla naszego zdrowia. Dlatego tak ważne jest abyśmy potrafili odpocząć, abyśmy umieli znaleść przestrzeń, czas i warunki na spokojny, dobry wypoczynek.

Tego wszystkim życzymy na zimie 20/21 - oby udało nam się polecieć w jakieś piękne, ciepłe miejsca.

Następny artykuł