Morze Czerwone
Źródło: Obraz Sabine Zierer z Pixabay

Gdzie pojechać na majówkę 2021

23 Kwietnia 2021

Portal turystyczny Wakacje.pl informuje, że Polacy na majówkę wybierają wakacje za granicą. Połowa rezerwacji na długi majowy weekend to Egipt lub Turcja.

Wypoczynek w majowy weekend

Według Wakacje.pl Polacy najchętniej wybierają wakacje zagraniczne. Portal zauważył, że w poprzednich dwóch tygodniach nastąpił boom zapytań o długi majowy weekend i można spodziewać się, że ta tendencja utrzyma się do samej majówki. Więcej niż połowa turystów rezerwujących majowy wypoczynek wybrała wakacje w Egipcie lub wyjazd do Turcji.

Majowy weekend z Biurami podróży

Wpływ na to może mieć decyzja o przedłużeniu w Polsce zamknięcia hoteli. Wiele osób wybrało więc zagraniczną majówkę. Okazuje się, że wyjazdy zorganizowane z Biurem podróży za granicę odzyskują ponowne zaufanie podróżnych. Według portalu wpływają na to zabezpieczenia w Biurach podróży oraz środki bezpieczeństwa w hotelach i samolotach.
Powrót bez kwarantanny do Polski możliwy jest dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 i ozdrowieńców. Z obowiązkowej kwarantanny zwalnia lub skraca j negatywny wynik testu wykonanego na lotnisku lub w ciągu 48 godzin od przylotu.

Majówka za granicą

Według Wakacje.pl Polacy najchętniej decydują się na sprawdzone kierunki turystyczne, wypoczynek z krótkim przelotem, konkurencyjnymi cenami, opcją all inclusive, bogatą ofertą hotelową i pewną pogodą. Majówka z Biurem podróży to oferuje.
Największym zainteresowaniem cieszą się wakacje w Egipcie i długi weekend w Turcji. Turyści muszą przedstawić w obu krajach negatywny wynik testu PCR.
Ponieważ Grecja otwarcie sezonu planuje na 14 maja, nieliczni zdecydowali się na lot tanimi liniami. Biura podróży na długi majowy weekend rozszerzyły za to ofertę do Albanii, Czarnogóry, Bułgarii i popularnej wśród Polaków Chorwacji. Majówka w Chorwacji jest możliwa po okazaniu negatywnego wyniku testu antygenowego, co jest korzystne przy wyjazdach last minute.
Wakacje w krajach egzotycznych jak Dominikana, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk, Malediwy i Zanzibar popularnością cieszą się od początku roku. Wyjazd na długi weekend majowy na Malediwy i do Emiratów wymaga wykonania testu, pozostałe kraje oferują majówkę bez testu.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł