Plaża nad Bałtykiem
Źródło: Obraz Gosia K. z Pixabay

Gdzie można płacić Bonem Turystycznym

7 Sierpnia 2021

Według danych Nocowanie.pl aż ponad połowa obiektów noclegowych, które akceptują Bon Turystyczny znajduje się nad polskim morzem.

Bon turystyczny – gdzie wykorzystać

Nocowanie.pl informuje, że 43 % obiektów noclegowych w województwie zachodniopomorskim oferuje możliwość płacenia Bonem Turystycznym. W województwie pomorskim takich obiektów jest 37 %, w małopolskim noclegi z Bonem Turystycznym stanowią 39 %. Najczęściej akceptują Polski Bon Turystyczny obiekty noclegowe w rejonach najbardziej popularnych, chodzi o urlop nad morzem czy wakacje w górach.

Od początku roku najpopularniejsze miejscowości turystyczne, do których trafiło najwięcej zapytań o płatność Bonem to Zakopane, Władysławowo, Łeba, Karpacz i Krynica Morska, ale też Mielno, Sarbinowo, Kołobrzeg, Pobierowo i Ustka.

Gdzie zapłacić Bonem Turystycznym

Polska Organizacja Turystyczna wylicza, że obecnie wartość aktywowanych Bonów wynosi 2 miliardy złotych, do wykorzystania zostały jeszcze 3 miliardy.

Portal Nocowanie.pl już w sierpniu zeszłego roku uruchomił wyszukiwarkę, która pomaga turystom znalezienie obiektów noclegowych, gdzie można wykorzystać Polski Bon Turystyczny. Jest to uzupełnienie listy POT, na Nocowanie.pl można od razu zobaczyć konkretne oferty noclegowe z opisem usług, zdjęciami i opiniami użytkowników oraz danymi kontaktowymi. Do teraz z tej opcji skorzystało kilka tysięcy obiektów. Nocowanie.pl twierdzi, że cieszą się one sporą popularnością, portal sprawdził też czy fakt akceptowania Bonu przekłada się na zainteresowanie.

Bon Turystyczny – noclegi w Polsce

Turyści szukający noclegów na portalu, średnio 2 razy więcej zapytań o noclegi wysyłają do obiektów, które akceptują płatność Polskim Bonem. Najczęściej o noclegi z Bonem Turystycznym turyści pytają w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych.

Urlopowicze planujący wakacje z rodziną zamieszczający ogłoszenia na Szukam Noclegu, najczęściej zaznaczają płatność Bonem Turystycznym.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł