skis-1217736_1920
Źródło: Image by Ann Jury from Pixabay

Francuska turystyka narciarska - oferta dla Polski

23 Kwietnia 2021

France Montagnes i Atout France 19 kwietnia zorganizowały wirtualne warsztaty dla polskiej branży turystycznej dotyczące turystyki narciarskiej.

Wypoczynek w górach

Warsztaty miały na celu zaprezentowanie nowości z wybranych stacji narciarskich we Francji polskiej branży turystycznej.

Na spotkaniu online wystąpienie rozpoczęła France Montagnes. Jest to organizacja, która obejmuje największe we Francji stacje narciarskie. Dyrektor generalny Jean-Marc Silva powiedział, że kończący się sezon w turystyce narciarskiej był dla przedsiębiorców tej branży katastrofalny. Stacje narciarskie pozostawały otwarte, jednak wyciągi zostały czasowo zamknięte.

Ośrodki narciarskie starały się zapewnić turystom ciekawy wypoczynek w górach oferując inne atrakcje. Jednak jazda na sankach, biatlon, łyżwy, skitury czy spacery po górach nie przyciągnęły takiej liczby turystów, jak w poprzednich latach. Zauważono też zmianę struktury gości i wypoczynku w górskich klimatach.

Wyjazd na narty do Francji

Przedstawiciele francuskich ośrodków narciarskich liczą na to, że szczepienia wpłyną na wygaszenie pandemii. Mają nadzieję, że najbliższe miesiące oraz przyszła zima przyniosą odrodzenie ruchu turystycznego i ośrodki narciarskie zapełnią się turystami.

Dlatego turystyka narciarska we Francji zwiększa swoją ofertę. Wiele z ośrodków zwiększyło bazę noclegową oraz turystyczną i przygotowało zupełnie nowe miejsca do jeżdżenia na nartach.

Wyjazd na narty do Francji i wypoczynek w górach to cel podróży wielu narciarzy. Obecna sytuacja mocno ograniczyła jednak działalność turystyki górskiej. Jak widać przedstawiciele ośrodków we Francji liczą na to, że nastąpi poprawa. Być może więc tamtejsza, i nie tylko, turystyka narciarska będzie miała znowu szansę na działalność i zwiększenie liczby turystów.

Źródło : http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł