Piramidy, Giza, Egipt
Źródło: Obraz Pete Linforth z Pixabay

Egipt - zwalania zaszczepionych Polaków z testów od 24 czerwca

27 Czerwca 2021

Od 24 czerwca wszyscy obywatele Polsce, którzy są w pełni zaszczepieni, mogą bez problemu wjechać do jednej z naszych ulubionych turystycznych destynacji - Egiptu.

Egipt, podróż, zwolnienie z testów

Kochani z przyjemnością informujemy, że jedna z bardziej popularnych wśród turystów destynacja, czyli Egipt, od 24.06.2021 r. staje się jeszcze bardziej dostępna! Pasażerowie w pełni zaszczepieni przeciw Covid-19 są zwolnieni z obowiązku wykonania testu PCR przed rozpoczęciem podróży, lub testu na lotnisku w Egipcie.

Za osobę w pełni zaszczepioną władze Egiptu uznają osoby, które przyjęły wszystkie wymagane dawki szczepionki, a od przyjęcia ostatniej dawki minęło 14 dni.
Pametajacie, że potwierdzenie zaszczepienia: powinno potwierdzać wykonanie szczepienia dwoma dawkami szczepionki: Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Sinofarm, Sinovac, Sputnik lub jedną dawką Johnson&Johnson, musi zawierać kod QR, nie może zawierać poprawek, uzupełnień i musi być czytelne, obowiązująca jest wersja papierowa.

Potwierdzenie ukończenia szczepienia dostępne w Internetowym Koncie Pacjenta spełnia powyższe wymogi (należy je zabrać ze sobą na lotnisko).

Dodatkowo przypominamy, że dla pasażerów, którzy nie są w pełni zaszczepieni, a chcą podróżować do Egiptu, nadal obowiązują następujące zasady: Konieczność wykonania testu PCR nie wcześniej niż 72 godziny przed planowanym lądowaniem w Egipcie, lub możliwość wykonania testu po wylądowaniu na miejscu – odpłatnie. Z testu zwolnione są dzieci w wieku do 6 lat.

Zaświadczenie, test PCR

Zaświadczenie o teście PCR wykonanym w Polsce musi spełniać następujące wymogi:

Musi być dokumentem czytelnym, w języku angielskim (lub arabskim).
Musi być opatrzone pieczęcią i podpisem lekarza.
W przypadku braku pieczęci -musi zawierać znak wodny lub kod QR, z odwołaniem do oficjalnej strony internetowej laboratorium wykonującego test.
Musi zawierać dane pozwalające na identyfikację osoby, przy czym odręczne adnotacje nie będą akceptowane.
Obowiązująca jest wersja papierowa.
Na ten moment władze Egiptu nie informują o tym, czy ozdrowieńcy również są zwolnieni z konieczności wykonania testu.

Żródło: materiały BP Rainbow

Następny artykuł