trawa
Źródło: galeria własna

Efekt synergii

12 Lipca 2020

Po latach poszukiwania własnej ścieżki rozwoju i pracując z klientami, jestem całkowicie przekonana, że nie istnieje coś takiego, jak jedyna skuteczna metoda, która uleczy wszystko, co mamy do uzdrowienia i rozwinie cały nasz potencjał.

Po latach poszukiwania własnej ścieżki rozwoju i pracując z klientami, jestem całkowicie przekonana, że nie istnieje coś takiego, jak jedyna skuteczna metoda, która uleczy wszystko, co mamy do uzdrowienia i rozwinie cały nasz potencjał. Na każdym etapie życia pojawiają się nowi nauczyciele, nowe inspiracje, które rezonują z jakościami, którymi w danym momencie należy się zająć i pokazują nowe perspektywy. Ważna być świadomym, w tu i teraz, by wychwytywać, te, czasem subtelne wskazówki, w która stronę teraz warto podążać.


Poza tym, że nie ma jedynej skutecznej metody, odkryłam również, że nieoceniony jest efekt synergii, korzystanie w jednym czasie z różnych pasujących do siebie metod, co maksymalizuje ich korzystny wpływ. Na przykład pracę z ciałem w celu redukcji stresu i napięć metodami takimi, jak TRE (Tension Releasing Exercises) wspomożemy praktyką wyciszającej jogi Nidry czy stosowaniem olejków eterycznych o jakości terapeutycznej.


W przypadku zaburzeń gospodarki hormonalnej, można praktykować wybrane, zbalansowane sekwencje jogi oraz stosować zioła polecane w medycynie chińskiej.


Jeżeli poradzenie sobie z sytuacją w której znajdujemy się obecnie, lub wydarzeniami z przeszłości jest trudne, warto rozważyć skorzystanie z psychoterapii (na przykład w ujęciu systemowym czy integralnym), w połączeniu z terapeutycznymi metodami pracy z ciałem, tak, żeby oddziaływać i pomagać sobie na poziomie poznawczym, emocjonalnym oraz w ciele. Joga, praktyki duchowe cudownie wspierają procesy leczenia ciała i duszy, jednak rzadko kiedy, w przypadku bardzo trudnych doświadczeń, mogą całkowicie zastąpić psychoterapię.

Następny artykuł