Grecja, cafe
Źródło: Obraz analogicus z Pixabay

E-Sky: Polacy zimą postawili na kierunki egzotyczne, na lato wybierają Włochy i Hiszpanię

17 Marca 2021

Jak podał E-Sky.pl z powodu na ograniczenia w podróży do Azji, Polacy wybierali w okresie zimowym egzotyczne podróże do Afryki i Ameryki Centralnej. Eksperci e-Sky twierdzą, że na wiosnę i lato najpopularniejsze będą Hiszpania i Włochy.

Kierunki Egzotyczne

Po zimowej popularności egzotycznych kierunków, agencja turystyczna zauważa wzrost zainteresowania krajami europejskimi. Od lutego zwiększa się poziom rezerwacji, Polacy należą do najchętniej podróżujących za granicę europejczyków.

Zimowy wypoczynek Zanzibar

Według rankingu e-Sky ulubione zimowe wakacje Polaków to tanzańska wyspa Zanzibar, dalej znalazły się Meksyk, Dominikana, Kuba i Aruba. Agencja podróży przyczyn upatruje w ograniczeniach wyjazdów do Azji. Zaznacza jednak, że na wyjazdy zimowe Polacy sprawdzają potencjalne kierunki podróży czekając na zniesienie restrykcji.

Letnie wakacje 2021

Według e-Sky zamówione rezerwacje na wiosnę i lato tego roku pokazują, że kierunki wakacyjne to południe i zachód Europy.
Króluje Hiszpania, głównie Malaga i Wyspy Kanaryjskie, w tym Teneryfa. Ten wypoczynek Polacy wybierają najczęściej od końca kwietnia do połowy lipca.
Drugie miejsce jako popularny kierunek podróży zajęły Włochy. Tak jak od lat Rzym cieszy się dużą liczbą turystów, rośnie popularność Palermo na Sycylii. Wakacje we Włoszech Polacy rezerwują głównie od maja do września.
Kolejny popularny kierunek podróży to Stany Zjednoczone. Zainteresowanie wzrasta od maja do września. Najczęściej wyszukiwane są oferty lotów do Nowego Jorku i Chicago, ostatnio także do Honolulu, stolicy Hawajów.

Grecja, Portugalia, Madera

Dalej w rankingu e-Sky znalazły się Grecja, głównie Ateny i Saloniki oraz Portugalia z Lizboną na czas maj-sierpień. Coraz popularniejszy kierunek turystyczny to też wyspy Kreta, Santorini i Madera.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł