Dubaj
Źródło: https://pixabay.com/pl/users/bs1920-4429075/?utm_source=link-attribution&utm_medium=referral&utm_campaign=image&utm_content=2057583

Dubaj - zachwyca nowoczesnością i bogactwem

8 Października 2020

Czy można zobaczyć Dubaj w weekend? Zdecydowanie tak – miałam okazję wybrać się na spontaniczny wyjazd aby zobaczyć najnowocześniejsze miasto w Emiratach Arabskich. Lot z Polski do Dubaju trwa 5 h. Lądujemy na olbrzymim lotnisku składającym się z kilkunastu terminali połączonych ze sobą liniami autobusowymi. Ogrom lotniska bogato zdobionego i bardzo nowocześnie urządzonego zachwyca już na początku wizyty.

Zwiedzając miasto z każdym krokiem jesteśmy coraz bardziej zaskoczeni infrastrukturą i zastosowanymi rozwiązaniami architektonicznymi, innowacyjnością.

Marina

Jednym z najbardziej luksusowych miejsc Dubaju, gdzie mieści się najwięcej drogich apartamentów i hoteli jest Dubaj Marina, czyli zatoka nad którą rozsiadły się restauracje, a którą można obejść w ramach długiego spaceru. Najlepszy sposób zwiedzania tej dzielnicy to rejs statkiem po marinie pomiędzy drapaczami chmur. Znajduje się tutaj restauracje położone na najwyższych piętrach budynków skąd można podziwiać panoramę dzielnicy oraz słynną wyspę – Palm Jumeirah. Najsłynniejsza restauracja znajduje się w Hotelu Marriott na 52 piętrze.

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, MarinaZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Marina
projektwypoczynek.pl

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, MarinaZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Marina
projektwypoczynek.pl

Palm Jumeirah

Największa sztucznie usypana wyspa w kształcie palmy widziana z kosmosu to Palm Jumeirah. Słynie z wysokiej klasy hoteli, luksusowych wieżowców mieszkalnych i ekskluzywnych restauracji serwujących dania z różnych stron świata. Wzdłuż promenady rozlokowały się food trucki z przekąskami, takimi jak shoarma. Przy plaży znajdują się kluby oferujące zabiegi spa i baseny typu infiniti, które zamieniają się wieczorem w lokale nocne z występami didżejów na żywo.

Hotel Atlantis

Hotel Atlantis to jeden z kilku symbolów Dubaju, położony na końcu wyspy. Do hotelu można wejść i zobaczyć jedno z największych akwariów morskich zamieszkałych przez ok. 65 000 morskich zwierząt. Obok Hotelu znajduje się Aquapark z mnóstwem atrakcji dla młodszych i starszych, a wszystkie atrakcje są zorganizowane i zbudowane na najwyższym poziomie. Wyspa połączona jest z lądem kolejką magnetyczna – Monorali a przejażdżka taką kolejką oferuje niesamowite wrażenia.

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Hotel AtlantisZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Hotel Atlantis
projektwypoczynek.pl

Hotel Burj Al - Arab

Dubaj to też piękne plaże. Można wypocząć i sprawdzić temperaturę wody w zatoce perskiej na wielu z nich, jednak jedna z najciekawszych to plaża Jumeirah. Wypoczynek i kąpiel odbywa się na tle Hotelu Burj Al-Arab – kolejnego symbolu Dubaju, słynnego żagla.

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Hotel Burj Al Arab JumeirahZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Hotel Burj Al Arab Jumeirah
projektwypoczynek.pl

Madinat Jumeirah

Nieopodal plaży znajduje się tzw. Dubajska Wenecja – Madinat Jumeirah.

Jest to replika arabskiego miasteczka w Dubaju gdzie znajdują się wysokiej klasy hotele, domki letnie Jumeirah Dar Al Masyaf oraz siedem Wielkich domów Jumeirah Malakiya Villas, piękne targi i nadmorskie lokale oraz restauracje. Dzielnica ta dysponuje ogromnym, systemem rzecznym z własną flotą tradycyjnych łodzi Abra, na pokładzie których można zwiedzić okolicę, zatrzymując się po drodze przy Targu Madinat Jumeirah.

Zdjęcie prywatne aleksandra filipowska, Dubaj, Madinat JumeirahZdjęcie prywatne aleksandra filipowska, Dubaj, Madinat Jumeirah
projektwypoczynek.pl

Mall of The Emirates

W Dubaju znajduje się ogromna ilość centrów handlowych a mieszkańcy Dubaju kochają spędzać w nich Swój czas. W jednym z nich zbudowano jedyny jak do tej pory stok narciarski. Położony jest on w centrum Handlowym Mall of The Emirates. Oglądamy go jedynie przez szyby, na terenie Dubai Ski mamy aż pięć stoków narciarskich, z których najdłuższy ma 400 metrów. Snowboardziści mogą korzystać z największego zamkniętego snowpark na świecie. Oprócz tego jest tor saneczkowy dla najmłodszych, lodowisko i jaskinia lodowa. Działa regularny wyciąg, alpejska chata, by wypić w niej coś ciepłego podczas jazdy na nartach – temperatura w tej części centrum handlowego jest na stałym poziomie 0 stopni Celsjusza.

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Stok NarciarskiZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Stok Narciarski
projektwypoczynek.pl

Dubaj Mall

Największe centrum handlowe świata to Dubai Mall. Jest to centrum handlowe, do którego turyści niekoniecznie chodzą na zakupy lecz zwiedzać. Oprócz pięknej alei luksusowych sklepów znajdziemy tu lodowisko ze sztucznym padającym z sufitu śniegiem, olbrzymie akwarium z ilością około 33 000 żyjących Stworzeń morskich, fontanny ze skoczkami i wystawy artystyczne. Z galerii można również bezpośrednio wjechać na więżę Burj Khalifa a wieczorem przed galerią odbywają się pokazy tańczących fontann.

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska, The Dubaj MallZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska, The Dubaj Mall
projektwypoczynek.pl

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska, The Dubaj MallZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska, The Dubaj Mall
projektwypoczynek.pl

Burj Khalifa

Budynek Burj Khalifa bije wszelkie możliwe rekordy: wysokości, nowoczesności, innowacyjności. Całkowita wysokość tej gigantycznej budowli to 828 metry. Winda na wysokość 550 m mknie z prędkością 35 km na godz (a w zasadzie 2 windy, bo trzeba się przesiąść). Burj Khalifa jest w moich oczach, wzniesionym ze szkła i stali "kosmicznym drzewem", symbolem dynamicznego rozwoju i bogactwa Bliskiego Wschodu. Widoki na cały Dubaj roztaczają się z kilku dostępnych tarasów widokowych, jest to niesamowite uczucie stać na najwyższym budynku świata.

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Burj KhalifaZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Burj Khalifa
projektwypoczynek.pl

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Burj KhalifaZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Burj Khalifa
projektwypoczynek.pl

Deira

Deira to stare miasto Dubaju, miejsce, gdzie większość turystów dociera tylko po to, by zobaczyć Gold Souk, czyli słynny targ złota. Zobaczymy tutaj również największy na świecie pierścień – Najmat Taiba, którzy waży ponad 63 kg, a jego wartość szacuje się na ponad 3 mln dolarów. Tuż obok znajduje się Spice Souk czyli targ przypraw, gdzie można poczuć niesamowite zapachy i ujrzymy przyprawy we wszystkich kolorach jakie możemy sobie wyobrazić.

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, DeiraZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Deira
projektwypoczynek.pl

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Targi ZłotaZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Targ Złota
projektwypoczynek.pl

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Targ PrzyprawZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Targ Przypraw
projektwypoczynek.pl

Dubai Miracle Gardens

Oprócz niesamowitych budowli w Dubaju możemy znaleść Dubai Miracle Garden - ogród cudów, w którym budynki i rzeźby są całe pokryte kwiatami. Jak na Dubaj przystało, ogród jest największym na świecie posiada około 50 milionów kwiatów i zajmuje powierzchnię 72 hektarów. Ogród jest czynny sezonowo od października do kwietnia – nie zapominajmy, że ogród jest stworzony na pustyni a okres naszego lata to temperatury bardzo wysokie. Miejsce jest magiczne i zachwycające, warto w Dubaju znaleźć kilka chwil aby ten ogród odwiedzić.

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Miracle GardenZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Miracle Garden
projektwypoczynek.pl

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Miracle Garden DubajZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, Miracle Garden
projektwypoczynek.pl

Pustynne Safari

Dla spragnionych adrenaliny turystów organizowane są dla turystów wyjazdy na pustynię. Szybko zmieniający się za sprawą wiatru krajobraz wprawia w zachwyt nie tylko fotografów ale i każdego odwiedzającego. Pustynne safari po rozległych wydmach czerwonej pustyni, podczas którego doświadczeni kierowcy pokażą swoje umiejętności jazdy samochodami terenowymi sprawia, iż wycieczka z pewnością zapewni wiele ekscytujących doświadczeń. Na koniec safari jest zorganizowana kolacja na pustyni przy zachodzie słońca, można wykonać sobie tatuaż z henny i spróbować swoich sił w jeździe na wielbłądach.

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, pustyniaZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, pustynia
projektwypoczynek.pl

Zdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, czerwona pustyniaZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj, pustynia
projektwypoczynek.pl

La Perle

Dubaj to też sztuka - La Perle to teatr na 1300 osób zlokalizowany w metalowej perle, który został zaprojektowany z myślą o maksymalnym efekcie. Przedstawienia łączą ducha Dubaju z innowacyjną „wodną sceną” o powierzchni 860 metrów kwadratowych. La Perle ma wszystko, co można sobie wyobrazić: wodospady, dynamiczne akrobacje, skoki do wody z wysokości 25 metrów i barwne postacie. Przedstawienie przenosi widza w krainę zmysłów i sztuki a całość udoskonalona jest fantastyczną muzyką co gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Zdjęcie prywatne aleksandra Filipowska DubajZdjęcie prywatne Aleksandra Filipowska Dubaj
projektwypoczynek.pl

W Dubaju ma się wrażenie że ważna jest jakość, wysokość, przepych i bogactwo – miasto i wszystko wokół musi być Naj. Wszędzie poruszamy się klimatyzowanymi tunelami, metrem, samochodami czy taksówkami a życie towarzyskie toczy się w centach handlowych. Dubaj cały czas się buduje i rozrasta w szybkim tempie, tak naprawdę na przestrzeni 3 lat miasto zmienia się nie do poznania. Nie jest to miejsce posiadające starożytne zabytki ale widok zastosowanych najnowszych technologii metalowego miasta pozostawia wrażenia na długo.

Następny artykuł