Dubaj
Źródło: Obraz Paule_Knete z Pixabay

Wciąż popularny Dubaj z nowymi atrakcjami

9 Lipca 2021

Prawie 4 miliony zagranicznych turystów odwiedziło w ciągu 11 miesięcy Dubaj. W tym roku odbędzie się tam Światowa Wystawa EXPO 2020, otwarto też nowy basen do nurkowania.

Wakacje i wczasy w Dubaju

Departament Turystyki i Handlu Marketingu Dubaju podał, że przez 11 miesięcy miasto odwiedziło 3,7 mln zagranicznych turystów. Od lipca do grudnia 2020 r. było to 1,7 mln, 2 mln przyjechały do Dubaju w ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2021r. Hotele w Dubaju największe zainteresowanie zanotowały w grudniu 2020r. i styczniu 2021r.

Poza dużym zaangażowaniem wszystkich zainteresowanych w odbudowę sektora turystycznego, Dubaj wdrożył rygorystyczny reżim sanitarny i zasady BHP, stając się jednym z najbezpieczniejszych miejsc dla podróżnych na świecie. Wypracowane standardy mają też związek z przygotowaniami do organizacji Expo 2020 i mają zapewnić odwiedzającym najwyższy, światowy poziom bezpieczeństwa.

Światowa Wystawa EXPO 2020 w Dubaju

Światowa Wystawa EXPO 2020 w Dubaju rozpoczyna się 1 października i potrwa do 31 marca 2022r. Od 18 lipca rusza sprzedaż biletów na to największe wydarzenie gospodarczo-promocyjne na świecie.

Darmowy wstęp dla osób poniżej 18 i powyżej 60 roku życia, studentów i niepełnosprawnych. Pozostali goście EXPO 2020 w Dubaju mogą nabyć bilet jednorazowy za ok. 100zł, wielokrotny na 30 dni za 204zł. i karnet 6-miesięczny za 520zł. Bilety dostępne są przez oficjalną stronę Światowej Wystawy EXPO Dubaj i u sprzedawców z branży turystycznej.

Najgłębszy basen do nurkowania na świecie w Dubaju

W dzielnicy Nad Al Sheba w Dubaju otwarto największy basen do nurkowania na świecie Deep Dive Dubai. Ma głębokość 60,02 metra, mieści 14 milionów litrów wody o temperaturze 30 st.C, co odpowiada sześciu basenom o olimpijskich rozmiarach. Basen do nurkowania Deep Dive Dubai wyposażony jest w najnowszą technologię i udogodnienia, ma różne poziomy z licznymi atrakcjami do obejrzenia i ogromnym podwodnym studiem filmowym. W budynku są też sklepy, restauracja i pomieszczenia na imprezy i konferencje z oknami oferującymi widok na wnętrze basenu.

Basen do nurkowania w Dubaju Deep Dive Dubai zapewnia zajęcia freedivingu i nurkowania z akwalungiem oraz kursy nurkowania.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl http://www.wiadomosciturystyczne.pl

Następny artykuł