Cayo Levanto
Źródło: Obraz Georges Tours z Pixabay

Dominikana - warunki podróżowania, koronawirus

9 Października 2020

Zgodnie z informacjami, zamieszczonymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, w przypadku wyjazdu na Dominikanę zniesiony został wymóg posiadania testów na COVID-19 przy wjeździe do kraju, jednak osoby przyjeżdżające mogą zostać poddane tzw. szybkim testom na obecność wirusa. Dominikana wprowadziła bezpłatne ubezpieczenie dla turystów w razie zarażenia wirusem SARS-CoV-2 - obowiązuje do 31.12.2020 r. Ubezpieczenie to umożliwia korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, bezpłatnego noclegu w przypadku konieczności pozostania na Dominikanie z powodu zachorowania na COVID-19 oraz bezpłatnej zmiany lotu powrotnego.

Na terenie kraju do 18 października obowiązuje godzina policyjna, od 19:00 do 5:00 od poniedziałku do piątku oraz od 17:00 do 5:00 rano w soboty i niedziele.

Dominikana, koronawirus

W przypadku konieczności udania się do/z miejsca zamieszkania na/z lotniska w czasie trwania godziny policyjnej, należy posiadać ze sobą bilet lotniczy, dokument podróży oraz rezerwację noclegu jako dowód upoważniający do przemieszczenia się w tych godzinach. Wymagane jest noszenie maseczki w miejscach publicznych. Nie ma ograniczeń przemieszczania się między prowincjami. Transport publiczny funkcjonuje.

Dodatkowo, Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikańskiej (MITUR) wdraża specjalne protokoły bezpieczeństwa i ochrony obejmujące wszystkie sektory przemysłu w tym dotyczące działalności turystycznej.

Hotel, wypoczynek, ochrona

Przy zameldowaniu w hotelach dokonywany jest pomiar temperatury oraz wymagane jest wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia. Hotel powinien zapewnić gościom maseczki i żel dezynfekujący. Klienci są zobowiązani do noszenia maseczki, mogą ją zdjąć, gdy usiądą przy stole.

Źródło: materiały BP TUI

Następny artykuł