Karp w wodzie
Źródło: Obraz Daniel Wanke z Pixabay

Weekend w Polsce – Dolina Baryczy

6 Września 2021

Po raz szesnasty w Dolinie Baryczy rozpoczęły się Dni Karpia i potrwają do połowy listopada. To jedyna tego typu impreza w Polsce i idealny pomysł na weekend w Polsce.

Polska na weekend – Dolina Baryczy

Gdzie wybrać się na weekend w Polsce? Dolina Baryczy to wyjątkowy region, jej tradycje sięgają 800 lat. Malowniczy teren w południowo-zachodniej Polsce położony wzdłuż rzeki Barycz to największy park krajobrazowy oraz rezerwat ornitologiczny w Polsce i największy kompleks stawów rybnych w Europie. Karp jest symbolem tych terenów, a coroczna impreza Dni Karpia to wydarzenie promujące niezwykłość regionu, a także uczta degustacyjna i różne atrakcje na weekend.

W poznawaniu Doliny Baryczy pomoże przewodnik „Odkryj Dolinę Baryczy”.

Weekend w Polsce – Dni Karpia

Tegoroczna, 16ta edycja Dni Karpia w Dolinie Baryczy jest rozłożona na 11 weekendów, jako cykl imprez zaplanowanych do połowy listopada. To świetna propozycja na weekend w Polsce, która obejmuje 85 wydarzeń plenerowych, wędkarskich, kulinarnych, aktywnych i edukacyjnych. Program imprez znajduje się na www.dnikarpia.barycz.pl.

W ramach Dni Karpia popularnością cieszy się biesiada „Ryba do syta”, wejściówki wyprzedano już wiele miesięcy wcześniej. Jednak organizatorzy przy zagrożeniu kolejną falą pandemii znaleźli na to sposób. Ryby przyrządzane na setki sposobów w postaci Talerzy Rybnych Rozmaitości można zamawiać w gospodach i restauracjach, także na wynos. Dotyczy to miejsc, które są laureatem kulinarnego konkursu Mistrz Karpia, potrawy dostępne będą w październiku w dni powszednie.

Gdzie na weekend w Polsce - Dolina Baryczy

Park Krajobrazowy Dolina Baryczy to liczne atrakcje na weekend w Polsce. Są to zawody wędkarskie, spływy kajakiem, rajd rowerowy, przejażdżka bryczką lub spacer z ornitologiem. Wieczorem można zjeść kolację rybną, wziąć udział w tańcach i śpiewach na imprezie plenerowej.

Największe atrakcje turystyczne Doliny Baryczy znajdują na Kolorowym Szlaku Karpia. Najlepsze smaki i usługi turystyczne oraz rybacy, sadownicy, pszczelarze i rękodzielnicy wyróżnieni zostali znakiem Dolina Baryczy Poleca.

W ramach Dni Karpia osoby, które zakupią bilet na wydarzenie płatne lub odbiorą bon na bezpłatne, po zamieszczeniu w systemie internetowym opinii mogą wygrać nagrodę. Uczestnictwo w imprezach i zdobywanie kuponów promocyjnych ułatwia aplikacja Dolina Baryczy.

Źródło : https://www.waszaturystyka.pl

Następny artykuł