bulgaria-2115804_1920
Źródło: Obraz Виктор Сапожников z Pixabay

Do Bułgarii z obowiązkowym testem na Covid-19

1 Lutego 2021

Wszyscy podróżni (bez względu na wiek) udający się do Bułgarii mają obowiązek okazać służbom lotniskowym negatywny wynik testu RT-PCR w kierunku COVID-19.

Test musi zostać wykonany maksymalnie na 72 godziny przed wylotem. Czas liczony jest od momentu pobrania próbek do badania, do godziny planowanego startu samolotu. Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być w języku angielskim.

Obowiązek dotyczy również osób, które przebyły chorobę (tzw. ozdrowieńców) lub poddały się szczepieniu na COVID-19.

Mamy informację, że za pośrednictwem Biura Podróży Itaka istnieje możliwość zakupu testu RT-PCR, realizowanego przez Diagnostykę w cenie 340 PLN/os. Cena zawiera wystawienie zaświadczenia w języku angielskim.

Ponadto przypominamy, zgodnie z Rozporządzeniem z dnia 22 stycznia 2021 r., które weszło w życie z dniem 23 stycznia 2021 r., że osoby powracające do Polski transportem zbiorowym, posiadające negatywny wynik testu w kierunku COVID-19 są zwolnione z odbycia kwarantanny. Podkreślamy, że honorowane są wyniki testów antygenowych. Test musi być wykonany na nie więcej niż 48 godz. przed przekroczeniem granicy Polski (opuszczeniem strefy wolnocłowej po wylądowaniu w Polsce). Czas liczony jest od momentu wyniku testu, do przekroczenia granicy.

Gdzie można wykonać test w Bułgarii?

Test w Bułgarii (na własny koszt) można wykonać w dwóch placówkach medycznych:

W Bansku: Ramus Laboratory, 1, Lui Pasteur Street; czynne: 08.00-12.00.
W Borovets: Ramus Laboratory w Samokov (10 km od Borovets), 48, Macedonia Street, Policlinics; czynne: 08.00-15.00.
Orientacyjny koszt testu: 30 BGN/test antygenowy/os. lub 90 BGN/test RT-PCR/os. Czas oczekiwania na wynik testu RT-PCR: ok. 36-48 godz., wynik testu antygenowego jest gotowy w ciągu 1 dnia.

źródło: materiały Biura Podróży Itaka

Następny artykuł