Egypt-11043_1920
Źródło: Obraz WikiImages z Pixabay

Długo wyczekiwany powrót Egiptu.

21 Sierpnia 2020

A co najważniejsze - bez obowiązkowego testu COVID-19. Egipt - jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych powraca nareszcie po długiej przerwie. Znów będziemy mogli podróżować z Polski do ulubionych turystycznych kurortów takich jak: Hurhgada, Marsa Alam, Sharm El-Shejk czy Taba. A co najważniejsze - bez obowiązkowego testu COVID-19.

Egipt od lat utrzymuje się na szczycie list rankingowych TOP kierunków turystyki zagranicznej. Polacy cenią ten kierunek głównie za gorący klimat, złote piaszczyste plaże, wysokiej klasy hotele i jakość obsługi. Trzeba też dodać, że jako jeden z nielicznych kierunków urlopowych, gwarantuje pogodę sprzyjającą błogiemu lenistwu na plaży i kąpielom morskim, zarówno latem jak i zimą. I do tego kusi świetnymi cenami...

Pierwsi turyści już w Egipcie

Egipski kurort Hurghada powitał już wczoraj pierwszych turystów z Polski. Wakacje w Egipcie rozpoczęło wg. bezpośredniej informacji od Organizatora ponad 100 Klientów ITAKI. Jeśli chcemy wybrać się do Egiptu musimy posiadać ważny paszport, który powinien mieć co najmniej 6-miesięczną ważność, licząc od dnia wjazdu na teren kraju. Trzeba będzie też wypełnić krótki formularz - Deklaracji Zdrowia Publicznego. Nastąpiła jednak bardzo istotna zmiana warunków wjazdowych, o której czytamy na stronie MSZ tj. turyści przybywający lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luxor i Asuan zwolnieni są z opłaty za wizę do 31 października 2020 r. Wcześniej obowiązkowo musieliśmy wykupić taką wizę, której koszt wynosił 25USD/os. (wiza jednokrotna) i 60 USD/os. (wiza wielokrotna). Takie ułatwienie formalności na pewno ucieszy wielu miłośników podróży w ten rejon świata.

Testy Covid

Władze Egiptu wprowadziły również niedawno obowiązek okazywania przez podróżnych negatywnych wyników testów PCR na COVID-19. Test powinien być przeprowadzony w okresie 72 godzin przed wjazdem na teren Egiptu. Na szczęście obostrzenie nie dotyczy zagranicznych turystów przybywających lotami bezpośrednimi do Sharm El-Sheikh, Taby, Hurghady, Marsa Alam oraz Matrouh. W przypadku pojawienia się nowych przepisów będziemy informować na bieżąco. A więc nie pozostaje nam już nic innego jak zacząć snuć urlopowe plany związane z krajem faraonów:)

Następny artykuł